Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2014, 13:55

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Call of Cthulhu - zapowiedziano nowy projekt twórców serii Sherlock Holmes

Studio Frogwares, znane z serii przygodówek Sherlock Holmes, pracuje nad grą Call of Cthulhu - poinformował wydawca produkcji, firma Focus Home Interactive. Tytuł ukaże się w tym roku na komputerach PC.

Call of Cthulhu ukaże sie na komputerach PC. - Call of Cthulhu - zapowiedziano nowy projekt twórców serii Sherlock Holmes - wiadomość - 2014-01-16
Call of Cthulhu ukaże sie na komputerach PC.

Firma Focus Home Interactive zapowiedziała grę Call of Cthulhu, opartą na popularnej serii opowiadań autorstwa H. P. Lovecrafta. Przy okazji opublikowano kilka pierwszych, klimatycznych szkiców koncepcyjnych. Za tytuł, który ma zadebiutować na rynku w tym roku na komputerach PC, odpowiada studio Frogwares, znane głównie z serii produkcji, opowiadających o przygodach Sherlocka Holmesa. Niestety obecnie to wszystko, co wiemy, ponieważ nie zdradzono żadnych innych szczegółów. Jednakże, opierając się na polityce wydawniczej francuskiej firmy, można sądzić, że tytuł trafi także na konsole. Dodatkowo, biorąc pod uwagę wcześniejszy dorobek dewelopera, śmiało da się założyć, że produkcja będzie przygodówką, jednak obecnie to tylko moje dywagacje.

Zew Cthulhu (Call of Cthulhu) to opowiadanie grozy napisane przez amerykańskiego autora H. P. Lovecrafta, które po raz pierwszy zostało opublikowane w 1928 roku i spopularyzowało całą serię pozostałych tekstów i mitologię Cthulhu. Na ich podstawie stworzono m.in. grę fabularną o tym samym tytuł oraz kilka gier wideo (Call of Cthulhu: Shadow of the Comet, Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata czy też Call of Cthulhu: The Wasted Land).

Call of Cthulhu - zapowiedziano nowy projekt twórców serii Sherlock Holmes - ilustracja #2Frogwares to niezależne studio specjalizujące się w grach przygodowych. Firma posiada swoje oddziały w Irlandii i na Ukrainie, do których zaliczają się także deweloperzy z 3AM Games, odpowiedzialni za wydane w połowie 2013 roku Magrunner: Dark Pulse. Obecnie twórcy pracują nad kolejną odsłoną serii Sherlock Holmes - Crimes and Punishments, która ukaże się w tym roku na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 3, Xbox 360 i PlayStation 4.

Call of Cthulhu to gra oparta na opowiadaniach H. P. Lovecrafta. - Call of Cthulhu - zapowiedziano nowy projekt twórców serii Sherlock Holmes - wiadomość - 2014-01-16
Call of Cthulhu to gra oparta na opowiadaniach H. P. Lovecrafta.