Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPS3X360
Okładka Magrunner: Dark Pulse (PC)

Magrunner: Dark Pulse

Osadzona w stylistyce science fiction, nietypowa gra logiczna, zrealizowana w perspektywie pierwszoosobowej. Za jej powstanie odpowiada nowe studio 3 AM Games, utworzone przez znaną z cyklu przygodówek z Sherlockiem Holmesem firmę Frogwares.

Logiczne | FPP | cyberpunk | science fiction | horror

Okładka Magrunner: Dark Pulse (PC)

data premiery gry:

20cze2013

PC

23paź2013

PS3

25paź2013

X360

Magrunner: Dark Pulse to czerpiąca pełnymi garściami z twórczości H.P. Lovecrafta pierwszoosobowa gra logiczna. Projekt opracowuje zespół 3 AM Games, utworzony jako nowe studio firmy Frogwares, znanej z serii przygodówek z Sherlockiem Holmesem w roli głównej.

Akcję Magrunner osadzono w niedalekiej przyszłości. Fabuła opowiada o losach młodzieńca imieniem Dax Ward, który postanawia wziąć udział w organizowanym przez korporację Gruckezber testach nowych technologii. Szybko jednak okazuje się, że z pozoru niewinne eksperymenty mają posłużyć znacznie mroczniejszym celom i sprowadzić na Ziemię potworne obce istoty zamieszkujące najmroczniejsze zakątki wszechświata. Autorzy połączyli stylistykę science-fiction w wydaniu cyberpunkowym z bestiariuszem kosmicznych koszmarów znanym z powieści H.P. Lovecrafta, tworząc mieszankę powszechnie określaną mianem Cthulhupunk. Pozwoliło im to na ukazanie zarówno klasycznych Wielkich Przedwiecznych oraz ich sług, jak i ich futurystycznych wersji.

Rozgrywka przypomina w podstawowych założeniach serię Portal. Otrzymujemy zatem grę logiczną rozgrywaną z perspektywy FPP, ale jednocześnie sama mechanika zabawy jest mocno odmienna od tego co oferował cykl studia Valve. W Magrunner do rozwiązywania zagadek wykorzystujemy bowiem moc manipulowania siłami magnetycznymi. Na naszej drodze stoi masa śmiercionośnych pułapek i przeżycie wymaga sporej dozy sprytu. Nie zabrakło tu jednak sekcji platformówkowych, w których musimy wykazać się dobrym refleksem.

Graficzną stronę gry napędza silnik Unreal Engine 3. Autorzy wykorzystali jego moc do stworzenia przekonywującego i pełnego detali wirtualnego świata. Początkowe fragmenty kampanii toczą się w naszpikowanej nowoczesną technologią siedzibie korporacji Gruckezber. Z czasem miejsce to zaczyna jednak ulegać transformacji w coś koszmarnego, a my mamy okazje obejrzeć owoce przyjęcia stylistyki Cthulhupunk.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 44,90 PLN

Gry podobne do Magrunner: Dark Pulse

Klasyfikacja PEGI Magrunner: Dark Pulse

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Magrunner: Dark Pulse

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8800 GTS lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7/8
Magrunner: Dark Pulse – premiera cthulhupunkowej gry logicznej
Magrunner: Dark Pulse – premiera cthulhupunkowej gry logicznej

wiadomość20 czerwca 2013

Do sprzedaży trafiła pierwszoosobowa gra logiczna Magrunner: Dark Pulse. Wykorzystujemy w niech rękawicę manipulującą siłami magnetycznymi, aby odeprzeć inwazję obcych przypominających Cthulhu i jego krewniaków.

Magrunner: Dark Pulse – pierwszy zwiastun cthulhupunkowej gry logicznej.
Magrunner: Dark Pulse – pierwszy zwiastun cthulhupunkowej gry logicznej.

wiadomość4 maja 2013

Ukazał się pierwszy zwiastun Magrunner: Dark Pulse, czyli gry logicznej, która połączy horror inspirowany twórczością H.P. Lovecrafta z klimatem science-fiction. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że produkcja zmierza także na konsole.

Wystartowała zbiórka na Magrunner - grę logiczną inspirowaną Portalem i twórczością H.P. Lovecrafta
Wystartowała zbiórka na Magrunner - grę logiczną inspirowaną Portalem i twórczością H.P. Lovecrafta

wiadomość6 lipca 2012

Magrunner to gra logiczna FPP inspirowana twórczością H.P. Lovecrafta, której autorzy proszą fanów o wsparcie finansowe. Potrzebne środki chcą zgromadzić za pomocą przypominającego Kickstartera nowego serwisu Gameplanet Lab.

PC
X360
PS3