Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2013, 21:46

autor: Adrian Werner

Magrunner: Dark Pulse – pierwszy zwiastun cthulhupunkowej gry logicznej.

Ukazał się pierwszy zwiastun Magrunner: Dark Pulse, czyli gry logicznej, która połączy horror inspirowany twórczością H.P. Lovecrafta z klimatem science-fiction. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że produkcja zmierza także na konsole.

W zeszłym roku, podczas zbiórki crowdfundingowej na serwisie Gameplanet Lab, studiu 3 AM Games udało się uzbierać środki potrzebne na dokończenie produkcji pierwszoosobowej gry logicznej Magrunner: Dark Pulse. Teraz twórcy wypuścili pierwszy zwiastun z tego projektu.

  1. Magrunner: Dark Pulse – strona oficjalna gry

Akcja kampanii rozpocznie się w roku 2050. Gracze wcielą się w testerów, których zadaniem jest sprawdzenie potencjału nowego wynalazku korporacji Gruckzeber. Wymyślone przez jej pracowników urządzenie potrafi manipulować siłami magnetycznymi i moc tę wykorzystamy podczas rozwiązywania zagadek. Autorzy pełnymi garściami czerpią z twórczości H.P. Lovecrafta. W trakcie eksperymentów szybko dojdzie do wydarzenia, które sprawi, że do ziemskiej rzeczywistości zaczną przedostawać się mackowate obce istoty. Połączenie tego typu horroru z futurystycznym klimatem ma dać mieszankę określaną mianem Cthulhupunka.

Warto dodać, że przy okazji dowiedzieliśmy się, że poza zapowiedzianą wcześniej edycją pecetową, projekt doczeka się również wersji na konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Na razie autorzy nie są jeszcze w stanie podać planowanej daty premiery.