Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2013, 08:14

autor: Góral

Project Gotham Racing 5 w drodze? Studio Lucid Games wkrótce ujawni nowy projekt

Studio Lucid Games ujawniło na Facebooku, że w połowie bieżącego miesiąca będzie mieć jakieś ekscytujące wieści. W sieci od razu pojawiły się plotki, że chodzi o piątą odsłonę serii Project Gotham Racing.

Studio Lucid Games opublikowało w serwisie społecznościowym Facebook status głoszący, że połowa maja będzie dla dewelopera bardzo interesująca i że ma jakieś ekscytujące informacje. Łatwo można skojarzyć, że właśnie wtedy będzie mieć miejsce ujawnienie nowego Xboksa, więc być może chodzi o grę Project Gotham Racing 5?

Project Gotham Racing 5 zostanie zapowiedziane 21 maja? - Project Gotham Racing 5 w drodze? Studio Lucid Games za kilkanaście dni ujawni nowy projekt - wiadomość - 2013-05-05
Project Gotham Racing 5 zostanie zapowiedziane 21 maja?

Jest to tym bardziej prawdopodobne, że Lucid Games zostało założone przez byłych pracowników Bizarre Creations i Criterion Games. Pierwsze studio specjalizowało się w tworzeniu kolejnych odsłon serii Project Gotham Racing, drugie to „ojcowie” Burnouta. Warto także wspomnieć, że na początku lutego serwis STFU&Play plotkował na temat nowej gry wyścigowej od studia Evolution, która miała być przeznaczona dla konsoli PlayStation 4. Ujawniono także informacje o grze PGR 5, tworzonej na nowego Xboksa przez Lucid Games. Doniesienia te po części już się sprawdziły, gdyż zapowiedziano DriveClub na nową maszynę koncernu Sony. Nie pozostaje nam nic innego jak poczekać kilkanaście dni do prezentacji nowego urządzenia firmy Microsoft.

Seria Project Gotham Racing została zapoczątkowana na Xboksie w 2001 roku, jednak za nieformalną część pierwszą uważa się grę Metropolis Street Racer, która została wydana rok wcześniej na konsolę Dreamcast. Marka liczy sobie cztery pełnoprawne odsłony, a także jedną przeznaczoną na telefony komórkowe. Project Gotham Racing 4 zostało wydane w 2007 roku, wtedy też studio Bizarre Creations zostało przejęte przez koncern Activision, który w 2011 roku zlikwidował uznanego dewelopera.