Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2013, 13:39

autor: Olek

Plotki o Project Gotham Racing 5 i innych grach wyścigowych na konsole nowej generacji

Serwis STFU&Play opublikował garść plotek o powstających grach wyścigowych na konsole ósmej generacji. Jeśli wierzyć informacjom z anonimowych źródeł, wśród tytułów startowych Xboksa 720 pojawi się Project Gotham 5, natomiast do zakupu PlayStation 4 zachęcać ma nowa produkcja studia Evolution, czyli twórców serii Motorstorm.

Na kontynuację cyklu Project Gotham Racing fani gier wyścigowych czekają od przeszło 5 lat. - Plotki o Project Gotham Racing 5 i innych grach wyścigowych na konsole nowej generacji - wiadomość - 2013-02-06
Na kontynuację cyklu Project Gotham Racing fani gier wyścigowych czekają od przeszło 5 lat.

Gry wyścigowe były, są i zapewne na długo pozostaną jednym z czynników napędzających sprzedaż konsol. Trudno więc dziwić się spekulacjom dotyczącym tego, co producenci wciąż oficjalnie niezapowiedzianych platform nowej generacji - PlayStation 4 i Xboksa 720, szykują w ramach tytułów startowych. Apetyty miłośników szybkiej jazdy po wirtualnych drogach rozbudzają informacje zamieszczone przez serwis STFU&Play.

Doniesienia sugerują, że po zamknięciu studia Bizarre Creations część pracowników na czele z Gedem Talbotem (główny projektant Blur) znalazła zatrudnienie przy nowym projekcie studia Evolution, do którego dołączyło również kilka osób ze zlikwidowanego Sony Liverpool Studios. Fanów serii Motorstorm musimy jednak rozczarować. Wszystko wskazuje na to, że chodzi o zupełnie nową markę. Co prawda, pierwotnie twórcy chcieli podpiąć się pod cykl Gran Turismo, jednak ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu. Szczegóły odnośnie powstającego tytułu, który rzekomo ma być „największą europejską grą wyścigową dekady” powinniśmy poznać 20 lutego, kiedy to prawdopodobnie koncern Sony zapowie nową konsolę.

Czy Sky Light to Project Gohtam Racing 5? - Plotki o Project Gotham Racing 5 i innych grach wyścigowych na konsole nowej generacji - wiadomość - 2013-02-06
Czy Sky Light to Project Gohtam Racing 5?

Co na to Microsoft? Konkurencja najwyraźniej nie śpi, o czym świadczy obrazek zamieszczony na stronie internetowej studia Lucid, które uformowane zostało przez byłych pracowników Bizarre Creations oraz Criterion Games. Ilustracja opatrzona jest enigmatyczną adnotacją „Sky Light”, ale według ustaleń serwisu STFU&Play chodzi o Project Gotham Racing 5, czyli nową odsłonę wyścigowej serii, która od początku związana jest z konsolą Xbox. Gra powstaje z myślą o następcy konsoli Xbox 360.

Na zakończenie warto wspomnieć o utajnionym projekcie studia Ivory Tower, uformowanego przez byłych członków Eden Games. Z ustaleń serwisu VG247 wynika, że gra, która rzekomo będzie duchowym następcą Test Drive Unlimited, ukaże się na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 oraz PlayStation 4.