Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2013, 13:44

autor: moir

Kolejne duże MMO za darmo. TERA: Rising debiutuje w modelu free-to-play [AKTUALIZACJA]

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, niemiecka firma Gameforge udostępniła, z dniem 5 lutego, europejską edycję popularnej gry MMO TERA w trybie free-to-play. Wraz z wprowadzeniem nowego modelu biznesowego pojawiła się także aktualizacja gry nosząca tytuł Rising. W jej skład wchodzi m.in. unikalny tryb walk 3 na 3 oraz dodatkowa instancja.

Wraz z wprowadzeniem systemu free-to-play w TERA zawitała kolejna aktualizacja gry. - Kolejne duże MMO za darmo. TERA: Rising debiutuje w modelu free-to-play [AKTUALIZACJA] - wiadomość - 2013-02-06
Wraz z wprowadzeniem systemu free-to-play w TERA zawitała kolejna aktualizacja gry.

[AKTUALIZACJA] W związku z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony graczy, europejski wydawca zdecydował się uruchomić kolejne trzy serwery – Arcadia (PvE), Zuras (PvP) oraz niemieckojęzyczny Kaidun (PvE). Tym samym drobnym zmianom uległ dotychczasowy system Realm Pool. Szczegółowe informacje dostępne są pod tym adresem.

W ostatnim czasie system free-to-play staje się w środowisku gier MMO coraz bardziej popularny. Wydawcy stopniowo podążają za nowym trendem, a wszystkie większe tytuły powoli przechodzą na bezpłatny model rozgrywki. Nie inaczej było w przypadku popularnej gry TERA, o której sporo w ostatnim czasie pisaliśmy. Zgodnie z zapowiedziami - z dniem 5 lutego niemiecka firma Gameforge udostępniła grę The Exiled Realm of Arborea, wraz z najnowszą aktualizacją Rising, całkowicie za darmo.

W bezpłatnej odsłonie produkcji na graczy czeka bardzo wiele zmian, m.in.: odświeżony system kont, dodatkowa instancja oraz unikalny tryb PvP, pozwalający toczyć walki 3 na 3. Szczegóły dotyczące nowej zawartości tytułu opisywaliśmy niedawno, zachęcamy do zapoznania się z nimi wszystkich tych, którzy nie mieli jeszcze ku temu okazji. Opublikowano także dokładną listę zmian jakie zaszły zarówno w umiejętnościach poszczególnych klas, jak i całym interfejsie gry. Dostępna jest ona pod tym adresem.

Na uwagę, szczególnie przyszłych graczy, zasługuje fakt, że w ostatnim czasie otworzone zostały dwa całkowicie nowe serwery – Veritas (PvE) oraz Ishara (PvP). Jak sami możemy zaobserwować, w odróżnieniu od pozostałych nie są one jeszcze przepełnione, dzięki czemu na starcie unikniemy długich kolejek podczas logowania. Co w przypadku kiedy sami dopiero zaczynamy naszą przygodę z TERA i chcemy pograć ze znajomymi, którzy swoje postacie mają na przeludnionych serwerach? Rozwiązanie przynosi system Realm Pool, który umożliwia wspólne wypady na instancje lub PvP graczom z różnych światów. Należy zaznaczyć jednak, że łączyć się w drużyny możemy jedynie z osobami przebywającymi na takim samym rodzaju serwera co my (czyli PvE z PvE i PvP z PvP).

Zainteresowanych odsyłamy na oficjalną stronę europejskiej edycji TERA, gdzie już teraz możecie się zarejestrować, pobrać grę i rozpocząc zabawę w świecie Arborea całkowicie za darmo.