Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2013, 20:40

autor: moir

TERA przechodzi na system free-to-play

Jak poinformował wydawca TERA w Europie, niemiecka firma Gameforge, produkcja przejdzie na popularny w ostatnim czasie system free-to-play na początku lutego. Na graczy czekać będzie także wiele zmian związanych z systemem politycznym, nowymi instancjami oraz możliwością prowadzenia pojedynków 3 na 3.

Graficznie TERA prezentuje się naprawdę znakomicie. - TERA przechodzi na system free-to-play - wiadomość - 2013-01-09
Graficznie TERA prezentuje się naprawdę znakomicie.

Popularny w ostatnim czasie trend odchodzenia od wymaganych opłat abonamentowych w grach MMO nie wydaje się już nikogo dziwić. Jak ujawniła dziś niemiecka firma Gameforge, wydawca TERA w Europie, wraz z początkiem lutego bieżącego roku gra przejdzie w całości na system free-to-play.

W nowym modelu gracze podzieleni zostaną na trzy sektory: darmowych użytkowników, weteranów oraz członków tzw. klubu TERA. Jak zapewnia wydawca, w odróżnieniu od innych dostępnych na rynku tytułów ograniczenia nałożone na bezpłatne konta nie będą w żaden sposób uniemożliwiały prowadzenia normalnej rozgrywki ani wyraźnie utrudniały pełnego doświadczania wszystkich dostępnych w produkcji elementów. Poszczególne rodzaje członkowstwa mają, w porównaniu do konkurencji, posiadać jedynie kosmetyczne odmienności. Szczegółowe informacje dotyczące owych zmian prezentujemy poniżej.

Wraz ze wprowadzeniem systemu free-to-play gracze zostaną podzieleni na trzy sektory. - TERA przechodzi na system free-to-play - wiadomość - 2013-01-09
Wraz ze wprowadzeniem systemu free-to-play gracze zostaną podzieleni na trzy sektory.

Wraz z początkiem przyszłego miesiąca w grze zostanie również uruchomiony specjalny sklep, w którym gracze będą mogli zaopatrzyć się w m.in. nowe, unikatowe wierzchowce. Niemiecka firma zapowiedziała także wiele nadchodzących zmian, które nastąpią już w najbliższym czasie – nowy system polityczny, kolejne instancje oraz możliwość prowadzenia pojedynków 3 na 3.

TERA przechodzi na system free-to-play - ilustracja #4TERA czyli The Exiled Realm of Arborea gra z gatunku MMORPG wywodząca się ze stajni koreańskiego studia Bluehole. Jej fabuła opowiada losy Federacji Valkyon, która stanowi przymierze wszystkich ras stojących na straży pokoju w tamtejszym świecie. W grze do wyboru mamy 6 ras podzielonych na 8 unikatowych profesji. Produkcja znana jest szczególnie z nowatorskiego systemu walki, bardzo zbliżonego do gier zręcznościowych. Światowa premiera gry miała miejsce 1 maja 2012 roku.