Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2013, 17:55

autor: sathorn

Intel Extreme Masters Katowice - Starcraft II - grupy rozlosowane, zapisy do turnieju otwartego rozpoczęte

Intel Extreme Masters Katowice coraz bliżej! Organizatorzy z Electronic Sports League rozlosowali już częściowo grupy, w których zmierzą się zawodnicy Starcrafta II i otworzyli zapisy do turnieju otwartego. Z kim powalczy nasz reprezentant - Artur "Nerchio" Bloch?

Intel Extreme Masters Katowice odbędzie się już w przyszły weekend! Do Spodka zjadą się najlepsi gracze w Leauge of Legends i Starcrafta II z całego świata. Organizatorzy rozlosowali już grupy dla drugiego z wymienionych tytułów, a także otworzyli zapisy do turnieju otwartego, który da szansę na udział w „dużych” zmaganiach.

Grupę C ciężko nazwać
Grupę C ciężko nazwać "grupą śmierci", ale jest zdecydowanie najgorsza ze wszystkich

Kształt grup jest w tej chwili określony dopiero w połowie – wciąż nie znamy nazwisk czterech zawodników z Korei Południowej, którzy zostaną wyłonieni w wyniku kwalifikacji online dla tego kraju. Nieobsadzone pozostają również sloty, które zajmą zawodnicy z turnieju otwartego, który odbędzie się 17 stycznia, na dzień przed „właściwą” imprezą.

Jedyny Polak którego udział w Intel Extreme Masters Katowice jest w tej chwili pewny – Artur „Nerchio” Bloch, trafił nie najlepiej. W grupie C znajduje się Cho „jookTo” Man Hyuk, który co prawda nie ma szczególnych osiągnieć, ale... cóż, jest koreańczykiem. Artur jest wprawiony w bojach z reprezentantami tego kraju, jednak nie można ich lekceważyć. Drugim pewnym rywalem Nerchia jest z kolei Ilyes „Stephano” Satouri – zdaniem wielu najlepszy obecnie Europejski gracz.

Warto też wspomnieć, że otwarte zostały już zapisy do turnieju otwartego, w którym weźmie udział 32 graczy. Pawdopodobnie odbędzie się niemały przesiew i nie wszyscy chętni zostaną dopuszczeni do wzięcia w nim udziału. Dodatkowym „odstarszaczem” jest wpisowe w wysokości 50 euro. Jeżeli jednak nie jesteście zupełnymi świeżakami w świecie zawodowego Starcrafta II, to podejrzewam, że jest duża szansa na pozytywne rozpatrzenie wniosku o udział. Z reguły na reprezentantów gospodarzy patrzy się przychylnym okiem. Zapisy trwają do 12 stycznia 2012 roku.

Do Intel Extreme Masters Katowice pozostało coraz mniej czasu. Streściliśmy Wam już ogólne informacje na temat IEM, przypomnieliśmy też jak w minionym sezonie radzili sobie Polacy w League of Legends i Starcrafcie II, a także zaprezentowaliśmy szczegółowy plan imprezy. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18-20 stycznia w katowickim Spodku. Wstęp będzie darmowy.

  1. Wszystkie informacje na temat Intel Extreme Masters
  2. Oficjalna strona Intel Extreme Masters Katowice