Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2013, 14:54

autor: Kamil "sathorn" Ostrowski

Intel Extreme Masters Katowice – wszystkie pomniejsze powody, dla których warto być w Spodku

Intel Extreme Masters Katowice to nie tylko wielkie emocje e-sportowe dla miłośników Starcrafta II i League of Legends. Organizatorzy przygotowują dla odwiedzających także moc innych atrakcji.

Intel Extreme Masters Katowice rozpocznie się równo za tydzień. Jeżeli jeszcze nie zdecydowaliście czy odwiedzicie Spodek, to może wymienienie wszystkich atrakcji poza turniejami Starcrafta II i League of Legends Was przekona?

Drugim co do wielkości wydarzeniem w Katowicach, będzie turniej World of Tanks, w którym pula nagród wyniesie 15 000 euro. Zmagania na tej platformie odbywać się będą na dodatkowej scenie w piątek i sobotę. Obok będzie znajdować się strefa dla odwiedzających, na terenie której będzie można wziąć udział w mini-turniejach, gdzie do zgarnięcia będą gadżety związane z grą – koszulki, czapki i inne. Dodatkową atrakcją strefy dla odwiedzających będzie spotkanie z redaktorami pisma CD-Action. W niedzielę natomiast w tym samym miejscu odbędzie się turniej Counter-Strike: Global Offensive. W Spodku tego dnia odbędzie się także turniej FIFA13, w którym do zgarnięcia będą ultrabooki firmy Intel i inne nagrody rzeczowe.

Z atrakcji mniejszych, acz istotnych, warto wspomnieć, że podczas Intel Extreme Masters odbędzie się konkurs dla cosplayerów na najlepsze przebranie za postać z gry Starcraft II i League of Legends. Ponadto – jeżeli gracie w LoLa i planujecie się pojawić w Katowicach, to koniecznie zarejestrujcie swój udział w wydarzeniu, dzięki czemu będziecie mogli odebrać darmowego skina Full Metal Rammus.

Plan katowickiego Spodka

W Katowicach pojawią się firmy związane z wirtualną rozrywką. Wydawca CD Projekt postawi stoisko, w którym będzie można sprawdzić w akcji grę Aliens: Colonial Marines – do dyspozycji zwiedzających zostanie oddane osiem stanowisk z tą produkcją. Poza tym pojawią się hydrauliczne symulatory F1 2012, Epic Mickey 2: Siła Dwóch, a także wersja beta Starcraft II: Heart of the Swarm. Wystawione zostaną również gry planszowe z oferty CDP.pl. Już wcześniej, przedstawiając plan imprezy wspominaliśmy o Intel Experience Zone, gdzie wystawione zostaną różnego rodzaju nowinki technologiczne, ultrabooki i komputery – ta strefa zajmie prawie połowę hali, także nie powinno zabraknąć atrakcji. Pojawią się także sklepy komputerowe Alsen i Komputronik. Swoje stanowisko będzie miał nawet Uniwersytet Śląski, na którym odbędą rodzaju prezentacje z zakresu tworzenia gier komputerowych.

To jak? Do zobaczenia na Intel Extreme Masters Katowice?

Streściliśmy Wam już ogólne informacje na temat IEM, przypomnieliśmy też jak w minionym sezonie radzili sobie Polacy w League of Legends i Starcrafcie II, a także zaprezentowaliśmy szczegółowy plan imprezy. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18-20 stycznia w katowickim Spodku. Wstęp będzie darmowy.

  1. Wszystkie informacje na temat Intel Extreme Masters
  2. Oficjalna strona Intel Extreme Masters Katowice