Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2013, 13:47

autor: sathorn

Intel Extreme Masters Katowice - League of Legends - co do tej pory działo się w sezonie?

Wielka impreza e-sportowa w Katowicach zbliża się wielkimi krokami! Już za dwa tygodnie w Spodku zostanie rozegrana walka jednych z najlepszych graczy w Starcrafta II i League of Legends na świecie. Pora przypomnieć jak radzili sobie nasi rodacy na drugiej z wymienionych platform.

Do rozpoczęcia Intel Extreme Masters Katowice pozostały dwa tygodnie. Czym tak właściwie jest IEM, już pisaliśmy. Polski przystanek tej imprezy jest czwartym w sezonie, w związku z czym sporo się już wydarzyło. Poświęciliśmy też jeden tekst zmaganiom w Starcrafta II. Pora przypomnieć jak radzili sobie Polacy w League of Legends.

Intel Extreme Masters Katowice - Intel Extreme Masters Katowice - League of Legends - co do tej pory działo się w sezonie? - wiadomość - 2013-01-03
Intel Extreme Masters Katowice

Turniej otwarcia sezonu odbył się w Kolonii podczas targów Gamescom 2012 i dla Polaków okazał się pechowy. Drużyny EloHell i Acer.pl odpadły już w pierwszej rundzie play-offów, chociaż należy zauważyć, że samo zakwalifikowanie się do zawodów było dla naszych rodaków niemałym sukcesem. Tryumfowało rosyjskie Moscow Five, które w wielkim finale przetoczyło się po SK Gaming.

Polacy zabłysnęli w listopadzie, w Singapurze – drużyna Meet Your Makers zajęła tam pierwsze miejsce deklasując rywali. Niewielkie trudności sprawiło im tylko amerykańskie Absolute Legends, z którymi jednak ostatecznie wygrali 2:1. Wielki sukces naszych rodaków częściowo jest zasługą faktu, że wiele topowych drużyn w tym czasie walczyło w Szwecji na Dreamhacku Winter 2012. Polakom przypadło 15 500 dolarów, a co najważniejsze – możliwość zagrania w światowych finałach.

Trzeba jednak oddać sprawiedliwość chłopakom z Meet Your Makers (pod tą nazwą są znani od 1 marca 2012 roku, wcześniej grali dla Gameburg Team), bo podczas kolejnego przystanku, który odbył się w kameralnych warunkach w studiu ESL w Kolonii, również pokazali na co ich stać. W fazie grupowej nie mieli sobie równych, pokonali m.in. Counter Logic Gaming Europe, drużynę, która dała niezły występ na finałach drugiego sezonu League of Legends w Los Angeles. Niestety w półfinale zostali wyeliminowani przez SK Telecom T1. Koreańczycy z tej ekipy ostatecznie zwyciężyli całe zawody pokonując Fnatic 2:1.

Ekipę Meet Your Makers na pewno zobaczymy w Katowicach. W tej chwili jest to nasza najlepsza drużyna, która jak widać, potrafi stanąć w szranki z wielkimi tego świata. Polską ziemię nawiedzi także rosyjskie Moscow Five. Z jednej strony chciałbym, żeby ci zawodnicy sprawdzili się w boju, z drugiej obawiam się, że nasi rodacy nie podołaliby. Jak będzie dokładnie, przekonamy się już za dwa tygodnie, kiedy poznamy rozpiski grupowe.

Intel Extreme Masters Katowice odbędzie się w dniach 18-20 stycznia 2013 roku w katowickim Spodku. Zawodnicy z całego świata powalczą na platformach Starcraft II i League of Legends o 82 tysiące dolarów i możliwość zagrania w światowych finałach. Odbędzie się także konkurs dla cosplayerów. Wstęp będzie darmowy.