Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2012, 14:23

autor: Kamil "sathorn" Ostrowski

Intel Extreme Masters Katowice - Starcraft II - co do tej pory działo się w sezonie?

Intel Extreme Masters Katowice to największe w historii e-sportowe wydarzenie w naszym kraju. Nie możemy przejść obok niego obojętnie. Nawet jeżeli na co dzień nie interesujesz się wirtualnymi zmaganiami, to IEM Katowice jest okazją do tego, żeby nadrobić zaległości. Co działo się w siódmym sezonie Intel Extreme Masters na platformie Starcraft II?

Intel Extreme Masters Katowice rozpoczyna się już za trzy tygodnie. Każda osoba zainteresowana e-sportem w Polsce, mająca fizyczne możliwości pojawienia się w katowickim Spodku, nawet się nie zastanawia i planuje wyjazd, który pozwoli jej z bliska zobaczyć najlepszych graczy Starcrafta II i League of Legends na świecie. Mniej zaangażowanym w wirtualne zmagania oferujemy dziś pierwszy z dwóch krótkich opisów siódmego sezonu ligi Intel Extreme Masters. Co piszczy w Starcrafcie II?

Intel Extreme Masters Katowice - Starcraft II - co do tej pory działo się w sezonie? - ilustracja #1

Do tej pory Polacy nieźle radzili sobie w Intel Extreme Masters. Podczas pierwszego przystanku w sezonie, który odbył się na targach Gamescom, Artur „Nerchio” Bloch zajął drugie miejsce ustępując tylko Koreańczykowi Jeongowi Jong „MVP” Hyeonowi. „Król Artur” odstawił wtedy kawał dobrej roboty, wychodząc z trudnej grupy, a następnie torując sobie drogę wśród graczy z Dalekiego Wschodu – MC i Violeta, uznawanych za ścisłą światową czołówkę. Nasz rodak otrzymał 3300$ i możliwość zagrania w światowych finałach. Nerchio udowodnił wtedy, że należy do najlepszych graczy w Europie.

Kolejny przystanek miał odbyć się w chińskim mieście Guanghzou. Impreza nie doszła do skutku z powodów niezależnych od włodarzy ESL. Turniej miał towarzyszyć wystawie poświęconej anime i japońskim grom wideo, która została odwołona ze względu na napięcia polityczne pomiędzy Chinami a Japonią.

Następna impreza pod banderą Intel Extreme Masters miała miejsce na Dalekim Wschodzie, konkretnie w Singapurze. Podczas tej odsłony zabrakło większości sław, ponieważ równolegle odbywały się zawody DeamHack Winter 2012 z większą pulą nagród. Pozwoliło to jednak zakwalifikować się Łukaszowi „Tefel” Czarnieckiemu, któremu następnie niemal udało się wyjść z grupy. Niestety, pomimo trzech zwycięstw miał on niezbyt korzystny stosunek map wygranych do przegranych, w związku z czym nie udało mu się dostać do fazy pucharowej. Niespodziewanie dla wielu osób, IEM Singapore wygrał niezbyt znany Koreańczyk Sting, który w wielkim finale pokonał 3:2 Holendra, Grubby’ego.

Ostatni przystanek IEM przed Katowicami odbył się w Kolonii i poświęcony był wyłącznie League of Legends, w związku z czym poświęcę mu kilka zdań następnym razem.

Istotę i formę Intel Extreme Masters opisywałem już wcześniej, w związku z czym nie będę się tutaj powtarzał na temat ogólników związanych z tym wydarzeniem. Dodam tylko, że liczba zawodników Starcrafta II w przystankach Intel Extreme Masters to stałe 24, natomiast w League of Legends pojawia się osiem drużyn.

Jak zorganizowane będą zawody Intel Extreme Katowice Starcraft II:

  • Gracze podzielieni zostaną na cztery grupy po sześciu graczy;
  • W fazie grupowej spotkania rozgrywane będą do dwóch zwycięstw;
  • W fazie pucharowej spotkania rozgrywane będą do trzech zwycięstw;

W Katowicach z pewnością zobaczymy Artura „Nerchio” Blocha, który ma już zagwarantowane miejsce w turnieju. To pierwszy istotny turniej Starcrafta II w Intel Extreme Masters od czasów Gamescomu, możemy więc spodziewać się, że zawodnicy dadzą z siebie wszystko. Czy „Król Artur” powtórzy swój wyczyn z pierwszego przystanku siódmego sezonu IEM?

Intel Extreme Masters Katowice odbędzie się w dniach 18-20 stycznia 2013 roku w katowickim Spodku. Zawodnicy z całego świata powalczą na platformach Starcraft II i League of Legends o 82 tysiące dolarów i możliwość zagrania w światowych finałach. Wstęp będzie darmowy.