Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2013, 20:15

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Intel Extreme Masters Katowice – szczegółowy plan imprezy

Organizatorzy Intel Extreme Masters Katowice, wielkiej e-sportowej imprezy, odbywającej się w dniach 18-20 stycznia w katowickim Spodku, podzielili się szczegółowym planem wydarzenia oraz informacjami o czekających na graczy atrakcjach.

Do rozpoczęcia imprezy Intel Extreme Masters Katowice, która odbędzie się w dniach 18-20 stycznia, zostało niespełna dwa tygodnie. Organizatorzy podzieli się szczegółowym planem imprezy oraz informacjami na temat atrakcji czekających na graczy.

O tym czym jest Intel Extreme Masters oraz jakie znaczenie ma na scenie e-sportowej pisaliśmy już szerzej w grudniu. Cały event zostanie zorganizowany w katowickim spodku, w którym przygotowane zostaną stosika sponsorów oraz areny na jakich rozegrane zostaną pojedynki najlepszych zespołów graczy z całego świata. Ich zmagania będzie można obserwować dzięki dużym ekranom, która pozwolą na bieżąco śledzić wszystkie rozgrywki. Teren imprezy otwarty będzie w godzinach 12-22, wstęp jest darmowy.

Turnieje

Drużyny i gracze, którzy do tej pory zagwarantowali sobie udział w głównym turnieju

Największą atrakcją wydarzenia są oczywiście turnieje Intel Extreme Masters. 24 graczy StarCraft II i 8 zespołów League of Legends weźmie udział w wieloetapowych pojedynkach. W pierwszym dniu rozegrana zostanie faza grupowa, w drugim pucharowa, a w ostatnim zobaczmy najważniejsze spotkania, decydujące o końcowej klasyfikacji. Na najlepszych czekają nagrody pieniężne, wynoszące łącznie 82 tysiące dolarów.

Podczas gdy najlepsi gracze w StarCrafta II i League of Legends będą walczyć o laury zwycięzców, w innym miejscu hali odbędą się finały międzynarodowego turnieju World of Tanks. Wezmą w nich udział zespoły wytypowane w sieciowych kwalifikacjach. Na najsprawniejszych operatorów czołgów czekać ma w sumie 15 tysięcy euro. Poza tym, przez cały czas będą prowadzone otwarte zmagania dla wszystkich zainteresowanych fanów pancernych bitew.

Osoby, które zawitają do katowickiego Spodka śledzić będą mogły również turnieje organizowane przez Electronic Sports League we współpracy z firmą Intel - Your Road To Katowice. Zawodnicy konkurować będą ze sobą w grach Counter-Strike: Global Offensive oraz FIFA 13. Zwycięzcy zażartej rywalizacji w popularnym FPS-ie otrzymają łącznie 7 tysięcy dolarów, natomiast najszybsi wirtualni piłkarze nowoczesne Ultrabooki.

Pozostałe atrakcje

Rozkład stoisk w hali Spodka

Prawie jedną czwartą powierzchni Spodka zajmować będzie specjalna strefa zorganizowana przez firmę Intel. W Intel Experience Zone zwiedzający zapoznają się z nowinkami technologicznymi, przetestują najnowsze modele ultrabooków i komputerów stacjonarnych. Sporą atrakcją mają być symulatory bolidów Formuły 1. Na imprezie swoje stoiska rozstawią także inni producenci i przedsiębiorstwa związane z branżą gier i technologii. NTT System zorganizuje przedpremierowy pokaz gry Sniper: Ghost Warrior 2. Firmy MSI oraz SteelSeries zaprezentują najnowszy sprzęt dla graczy oraz przeprowadzą turnieje otwarte wielu najpopularniejszych gier, natomiast Patriot poza swoimi produktami pokaże także symulator lotniczy.

Swoją obecność zaznaczą również sieci sklepów Alsen oraz Komputronik. Na stoisku tego pierwszego będzie można spotkać się gwiazdami e-sporotwymi, natomiast na drugim rozegra się wspominany już Your Road To Katowice. Swoje produkty promować będzie Cdp.pl, a także wydawca gier planszowych Portal. Specjalny punkt informacyjny otworzy urząd miasta Katowice.

Intel Extreme Masters Katowice odbędzie się w dniach 18-20 stycznia 2013 roku w katowickim Spodku. Zawodnicy z całego świata powalczą na platformach Starcraft II i League of Legends o 82 tysiące dolarów i możliwość zagrania w światowych finałach. Odbędzie się także konkurs dla cosplayerów. Wstęp będzie darmowy.

  1. Wszystkie informacje na temat Intel Extreme Masters
  2. Harmonogram imprezy i dodatkowe szczegóły