Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2012, 16:54

autor: sathorn

Intel Extreme Masters w Katowicach po raz pierwszy w historii

Intel Extreme Masters, jedna z najbardziej prestiżowych lig e-sportowych, będzie miała swój przystanek w Polsce. Electronic Sports League ogłosiło, że w dniach 18-20 stycznia katowicki Spodek będzie gościł najlepszych graczy Starcrafta II i League of Legends na świecie.

Jedna znajwiększych e-sportowych lig na świecie, Intel Extreme Masters, po raz pierwszy w historii pojawi się w Polsce. W dniach 18-20 stycznia, w katowickim Spodku spotkają się czołowi gracze Starcrafta II i League of Legends.

Intel Extreme Masters w Katowicach po raz pierwszy w historii - ilustracja #1

Michał Blicharz, dyrektor działu pro-gamingu w firmie Turtle Entertainment, będącej organizatorem wydarzenia, stwierdził, że: „Polska jest krajem ze wspaniałymi tradycjami e-sportowymi, w tym dwoma tytułami mistrzowskimi w Intel Extreme Masters. Ogłoszenie imprezy odbywającej się w Polsce napełnia mnie wielką osobistą dumą, ponieważ sam jestem Polakiem”. Dodaje też, że turniej nie odbyłby się gdyby nie wsparcie i zaangażowanie Piotra Uszoka, prezydenta Katowic.

Polski przystanek Intel Extreme Masters będzie czwartym w tym sezonie. Zawodnicy staną do walki w dwóch kategoriach: League of Legends z pulą nagród wynoszącą 50 tysięcy dolarów i Starcraft II, w której to konkurencji na wynagrodzenia dla graczy przeznaczone zostanie 32 tysiące dolarów. Główny turniej zarezerwowany jest dla zawodowych drużyn, mających sponsorów. Odbędą się kwalifikacje internetowe dla części zawodników, dla pozostałych zorganizowane zostaną eliminacje na miejscu. Co ważne, udział w Intel Extreme Masters Katowice zagwarantowany mają mistrzowie Polski w League of Legends i Starcraft II.

Dla odwiedzających zaplanowane zostały dodatkowe atrakcje, m.in. amatorskie turnieje czy pokazy najnowszych gier.

Piotr Uszok, prezydent Katowic, zajął stanowisko w tej sprawie stwierdzając, że: „Stawiamy na rozwój, również poprzez zabawę. Wiele osób sądzi, że gry komputerowe to strata czasu. Myślę, że to błędne podejście. Imprezy takie jak Intel Extreme Masters pokazują, że są ludzie, którzy uczynili z tego swoją pracę i doskonale się realizują robiąc to co lubią. Bardzo się cieszę, że największe na świecie wydarzenie dla graczy komputerowych odbędzie się w Katowicach”