Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2013, 11:53

autor: Góral

Star Wars: Battlefront III - zapis rozgrywki z anulowanego projektu

Serwis Past to Present Online opublikował materiał wideo z gry Star Wars: Battlefront III, tworzonej przez zespół Free Radical. Nagranie pochodzi z wersji alpha i nie odzwierciedla w pełni faktycznego stanu, w jakim znajdowała się produkcja.

Wczoraj serwis Past to Present Online transmitował na żywo materiał z gry Star Wars: Battlefront III, produkcją której swego czasu zajmowało się studio Free Radical. Ostatnie doniesienia na temat tego projektu pojawiły się w grudniu zeszłego roku, gdy szef dewelopera stwierdził, że tytuł był gotowy w 99%.

Screen z gry Star Wars: Battlefront III pochodzący z serwisu Past to Present Online. - Star Wars: Battlefront III - zapis rozgrywki z anulowanego projektu - wiadomość - 2013-05-05
Screen z gry Star Wars: Battlefront III pochodzący z serwisu Past to Present Online.

Przedsmak tego, co możemy obejrzeć w tym miejscu dostaliśmy rok temu, kiedy to ten sam serwis opublikował garść materiałów z gry. Tym razem ekipa PtPO poszła na całość i zaserwowała ponad godzinne nagranie, pochodzące z wersji alpha. Projekt ten może się podobać lub nie, ale pewnym jest, że w takiej postaci już się nigdy nie ukaże, ponieważ został anulowany kilka lat temu, a samo studio Free Radical obecnie działa pod banderą firmy Crytek.

Niemniej sprawa Star Wars: Battlefront III wciąż jest gorąca. W zeszłym miesiącu informowaliśmy o materiałach do których dotarł serwis Kotaku. Prototyp nazwany Version Two miał przeobrazić się w trzeciego Battlefronta, jednak w wyniku zamknięcia LucasArts przez koncern Disney, los tego projektu jest mocno wątpliwy.

Nie znaczy to jednak, że sama gra nigdy nie powstanie. Z ujawnionych informacji wynika, że firma Disney będzie teraz udzielała licencji na poszczególne marki zewnętrznym deweloperom, więc kto wie czy w końcu ktoś nie weźmie się na poważnie za Star Wars: Battlefront III?