Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2013, 10:35

autor: Hed

LucasArts szykował Star Wars: Battlefront III – jest wideo z prototypu gry

LucasArts pracowało nad Star Wars: Battlefront III, podaje serwis Kotaku, który zdobył także wideo przedstawiające prototyp gry. Losy produkcji są niejasne, po tym jak deweloper został zamknięty przez firmę Disney.

Nowe wideo z prototypu Battlefront III pojawiło się w serwisie Kotaku. - LucasArts szykował Battlefront III – jest materiał z prototypu gry - wiadomość - 2013-04-11
Nowe wideo z prototypu Battlefront III pojawiło się w serwisie Kotaku.

Star Wars: Battlefront III to jedna z zaginionych i nieodżałowanych gier, jakich oczekiwaliśmy od nieistniejącego już studia LucasArts. Serwis Kotaku dotarł do materiału wideo, który najwyraźniej prezentuje prototyp tej produkcji. Pochodzi on z projektu nazwanego roboczo Version Two. Kilka źródeł potwierdziło podobno, że miał on przeobrazić się w trzecią część serii Battlefront. Niestety, po zamknięciu LucasArts przez firmę Disney losy strzelanki wydają się przesądzone.

W materiale oglądamy to, czego oczekiwalibyśmy po kolejnej grze z serii Battlefront: walkę na sporych mapach z wykorzystaniem charakterystycznych rodzajów broni oraz pojazdów. W urywkach widać między innymi ścigacze, X-Wingi, Tie Fightery, czy chociażby maszyny kroczące AT-AT. Pokazane lokacje wyraźnie nawiązują do słynnych scen rozgrywanych na planetach Tatooine, Hoth, czy Coruscant. Całość jest tylko prototypem, więc nie brakuje w nim pewnych niedociągnięć.

Kotaku pisze, że LucasArts miało w produkcji trzy projekty: Star Wars 1313, Star Wars: First Assault oraz mniejszą grę określaną mianem Version Two. Pierwszy z tytułów pokazano w ubiegłym roku. Drugi oglądaliśmy niedawno w nieoficjalnym materiale – określiliśmy go mianem Call of Duty w klimatach Gwiezdnych Wojen. Version Two miał stać się Battlefrontem III, odsłoną przygotowaną wewnętrznie przez LucasArts. Wcześniejsze części strzelanki tworzyli zewnętrzni partnerzy.

Co stanie się z marką Battlefront? Jakie będą losy innych pomysłów LucasArts? Tego nie wiemy, bo studio zostało zamknięte przez swojego nowego właściciela, firmę Disney, która teoretycznie anulowała dotychczasowe projekty. Disney nie wyklucza jednak udzielania licencji na posiadane przez siebie marki, więc być może zostaną one podjęte przez inne studia, czy koncerny wydawnicze. Miejmy nadzieje, że tak się stanie, bo Battlefront III na pewno znalazłby swoich odbiorców.

Star Wars: Battlefront to seria sieciowych strzelanek w klimatach Gwiezdnych Wojen. Najkrócej można określić ją mianem gwiezdnowojennego Battlefielda. Dwie dotychczasowe odsłony marki, stworzone przez Pandemic Studios, pozwalały wcielić się w żołnierzy Imperium lub Rebelii, walczących ze sobą na dużych mapach. Losy trzeciej części były niejasne od dawna – poprzednią znaną wersję tworzyło studio Free Radical, które twierdziło, że gra była gotowa w 99%. Ostatnio pisaliśmy także, że istnienie Battlefront III będzie zależeć od sukcesu Star Wars: First Assault.

  1. Oficjalna strona firmy LucasArts