Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2013, 09:00

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Disney’s Planes - adaptację filmu animowanego Samoloty

Zapowiedziano zręcznościową grę lotniczą Disney’s Planes, opartą na nadchodzącym filmie animowanym Samoloty. Produkcja zmierza na konsole firmy Nintendo.

Screen z wersji na Wii U. - Zapowiedziano Disney’s Planes - adaptację filmu animowanego Samoloty - wiadomość - 2013-04-11
Screen z wersji na Wii U.

W ostatnich miesiącach firma Disney Interactive znacząco ograniczyła skalę produkowanych przez siebie gier, czego przejawem było m.in. zamknięcie studiów Junction Point oraz LucasArts. Wydawca chce teraz skoncentrować się na mniejszych projektach. Jednym z nich będzie zapowiedziana właśnie adaptacja nadchodzącego filmu animowanego Planes, który w naszym kraju trafi na ekrany kin w sierpniu tego roku jako Samoloty.

Gra otrzymała tytuł Disney’s Planes i zmierza wyłącznie na konsole firmy Nintendo. W planach są wersje na Wii U, Wii, DS oraz 3DS. Europejska premiera zapowiadana jest na 16 sierpnia, czyli dzień, w którym do kin trafi filmowy pierwowzór. Nad wydaniami na Wii U oraz Wii pracuje studio Behavior Interactive (autorzy m.in. Naughty Bear: Panic in Paradise i Epoka Lodowcowa 4 Wędrówka Kontynentów: Arktyczne Igrzyska). Natomiast opracowanie edycji przenośnych powierzono zespołowi Tose Company (m.in. Valkyrie Profile: Lenneth oraz Dragon Quest Monsters: Terry's Wonderland 3D).

Zapowiedziano Disney’s Planes - adaptację filmu animowanego Samoloty - ilustracja #2
Zapowiedziano Disney’s Planes - adaptację filmu animowanego Samoloty - ilustracja #3

Disney’s Planes oparte zostanie na fabule filmowego pierwowzoru, ale zaoferuje również wiele wątków nieobecnych w kinowej produkcji. W grze znajdziemy ponad 40 misji rozgrywanych w sześciu lokacjach. W wersji na Wii U i Wii dostępnych będzie dziesięć samolotów, podczas gdy na konsolach przenośnych liczba ta ulegnie zmniejszeniu do sześciu.

W grze znajdziemy fabularną kampanię oraz szereg mini gierek, w których nasze osiągnięcia nagradzane będą punktami. Edycje na 3DS i DS zaoferują również tryb wyzwań. Z kolei wydania na Wii oraz Wii U posiadać mają dwa unikalne tryby – wolnego lotu oraz wyścigowy. Ponadto tylko na konsolach domowych dostępne będą rozgrywki multiplayer dla maksymalnie dwóch osób.

Zapowiedziano Disney’s Planes - adaptację filmu animowanego Samoloty - ilustracja #4 Planes ma być początkiem filmowej trylogii, która powstaje jako seria poboczna w stosunku do cyklu Auta (ang. Cars). Za produkcję nie odpowiada tym razem studio Pixar. Zamiast tego zadanie to powierzono zespołowi DisneyToon.

Film opowie historię samolotu rolniczego imieniem Dusty, którego wielkim marzeniem jest wystartowanie w wyścigu powietrznym dookoła świata. Nie będzie to łatwe, gdyż bohater nie tylko nie został skonstruowany do szybkich lotów, ale cierpi również na lęk wysokości.

Screeny z wersji na 3DS:

Zapowiedziano Disney’s Planes - adaptację filmu animowanego Samoloty - ilustracja #5
Zapowiedziano Disney’s Planes - adaptację filmu animowanego Samoloty - ilustracja #6
Zapowiedziano Disney’s Planes - adaptację filmu animowanego Samoloty - ilustracja #7
Zapowiedziano Disney’s Planes - adaptację filmu animowanego Samoloty - ilustracja #8