Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2013, 20:52

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Pojawiły się nowe informacje na temat Star Wars: First Assault i Star Wars: Battlefront III

Serwis Kotaku otrzymał nowe informacje na temat gry Star Wars: First Assault. Ma to być sieciowa strzelanka przeznaczona dla usługi Xbox Live, która może zaważyć na losach Star Wars: Battlefront III.

W październiku zeszłego roku informowaliśmy o grze Star Wars: First Assault – nowym projekcie osadzonym w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Serwis Kotaku otrzymał kilka informacji na temat tej produkcji, i jeżeli doniesienia te okażą się prawdziwe, to sprzedaż tej produkcji może zaważyć na losach Star Wars: Battlefront III.

Star Wars: First Assault to sieciowa strzelanka dla 16 osób. - Pojawiły się nowe informacje na temat Star Wars: First Assault i Star Wars: Battlefront III - wiadomość - 2013-03-12
Star Wars: First Assault to sieciowa strzelanka dla 16 osób.

Star Wars: First Assault to strzelanina FPP, w której dwie ośmioosobowe drużyny walczą ze sobą na mapach umieszczonych na planetach Bespin i Tatooine. Tytuł miał trafić do cyfrowej dystrybucji w ramach usługi Xbox Live wiosną bieżącego roku, jednak w chwili obecnej jego losy są nieznane.

LucasArts chciał tym projektem zbadać rynek, jednak po przejęciu przez firmę Disney wszystko stanęło pod znakiem zapytania. Informator Kotaku sugeruje, że jeżeli tytuł kiedykolwiek trafi to sprzedaży, to jego wyniki finansowe mogą być kluczowe dla podjęcia decyzji na temat gry Star Wars: Battlefront III. Dodatkowo twierdzi on, że głośny odzew społeczności także może dopomóc.

Przyszłość projektów od LucasArts po przejęciu przez Disneya jest niepewna. Korporacja postanowiła skoncentrować się na mniejszych produkcjach, które będą dochodowe, co zaowocowało niepokojącymi doniesieniami na temat jednej z największych niespodzianek zeszłorocznego E3 - Star Wars 1313. Star Wars: Battlefront III to również jedna, wielka niewiadoma. Mało tego, w grudniu zeszłego roku wyszło na jaw, że tytuł swego czasu był ponoć ukończony w 99%, jednak wydawca postanowił zmienić plany na sam koniec procesu dewelopingu.

First Assault szansą dla Star Wars: Battlefront III. - Pojawiły się nowe informacje na temat Star Wars: First Assault i Star Wars: Battlefront III - wiadomość - 2013-03-12
First Assault szansą dla Star Wars: Battlefront III.

Pierwsza część Star Wars: Battlefront ujrzała światło dzienne we wrześniu 2004 roku na konsolach PlayStation 2, Xbox, a także komputerach PC. Na drugą odsłonę fani nie musieli długo czekać, gdyż ta trafiła na rynek w październiku 2005 roku. Od tego czasu do sieci trafiają kolejne plotki i ploteczki na temat „trójki”. Oficjalnego stanowiska niestety jak nie było, tak nie ma.