Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2012, 11:44

autor: Kamil "sathorn" Ostrowski

Star Wars: First Assault nową grą w uniwersum Gwiezdnych Wojen?

Użytkownicy forum Neogaf wyszperali w zakamarkach Xbox Live Marketplace okładkę niezapowiedzianej dotąd gry - Star Wars: First Assault. Czy szykuje się szturm na platformy cyfrowej dystrybucji?

Star Wars: First Assault – taką nazwę nosi gra osadzona w świecie Gwiezdnych Wojen, którą wyszperał użytkownik forum Neogaf. Poza okładką, brak jakichkolwiek informacji. Jest to jednak kolejny dowód na istnienie produkcji, o której plotki pojawiły się w sierpniu.

Star Wars: First Assault nową grą w uniwersum Gwiezdnych Wojen? - ilustracja #1

Serwis IGN poprosił przedstawicieli LucasArts o komentarz, firma jednak skwitowała całą sprawę krótkim: „To bardzo ekscytujący okres dla naszej firmy, ale w tej chwili nie mamy niczego do ogłoszenia”. Producent nabrał więc wody w usta.

Na okładce widzimy Imperialnych Szturmowców i Rebeliantów, można zatem domyślać się, że gra będzie osadzona mniej więcej w czasach klasycznej trylogii (epizody IV – VI). Brak mieczy świetlnych i skupienie się na strzelaninie między grupami zwykłych żołnierzy może sugerować taktycznego shootera.

Pierwsze informacje o Star Wars: First Assault pojawiły się w sierpniu 2012 roku, kiedy to w amerykańskim Urzędzie Patentowym zarejestrowano znaki towarowe związane z tym tytułem. Objęły one oprogramowanie komputerowe, książki, zabawki i usługi sieciowe. Możemy więc spodziewać się promocji na dużą skalę, ale z drugiej strony niewykluczone, że LucasArts po prostu zapobiegawczo zabezpiecza swoje prawa.

Fani uniwersum Gwiezdnych Wojen czekają w tej chwili na Star Wars 1313 – niesamowicie prezentującą się strzelaninę TPP, zapowiedzianą na ubiegłych targach E3. Poza tym wciąż rozwijane jest MMORPG – Star Wars: The Old Republic.