Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2012, 11:22

autor: Hed

A Valley Without Wind 2 w produkcji. Gra za darmo dla posiadaczy “jedynki”

Studio Arcen Games tworzy kontynuację gry A Valley Without Wind, która wyszła na początku tego roku i zebrała dość nieprzychylne recenzje. Deweloper zapewnia, że druga odsłona serii będzie znacznie lepsza, nie tracąc swoich unikatowych cech.

A Valley Without Wind 2 w produkcji. Gra za darmo dla posiadaczy “jedynki” - ilustracja #1
A Valley Without Wind powróci w znacznie lepszej kontynuacji.

Studio Arcen Games pracuje nad A Valley Without Wind 2, kontynuacją platformówki z początku tego roku, której głównym założeniem było stworzenie proceduralnie generowanego, otwartego świata. Producent wstrzymuje się jeszcze z oficjalną zapowiedzią gry, ale już teraz opowiedział dość obszernie o jej cechach. Co ciekawe, druga odsłona serii będzie dostępna za darmo dla wszystkich osób, które kupiły pierwowzór.

A Valley Without Wind 2 będzie dostępny za darmo dla osób, które kupiły pierwowzór. Działa to także w drugą stronę – kupując „dwójkę” dostaniemy w pakiecie także pierwszą część serii.

A Valley Without Wind 2 został potwierdzony na prywatnym blogu Chrisa Parka, założyciela studia Arcen Games. Deweloper wyjaśnił, że nie chce nagłaśniać projektu póki nie będzie miał jego grywalnej wersji. Chodzi o to, aby uniknąć zbyt wygórowanych oczekiwań i jednocześnie przełamać sceptycyzm osób, które zawiodły się na pierwowzorze. Gra była ambitna, ale poległa na wielu polach, zbierając sporo niezbyt przychylnych recenzji.

A Valley Without Wind 2 w produkcji. Gra za darmo dla posiadaczy “jedynki” - ilustracja #2
Ikonki nowych postaci z gry.

Na szczęście ludzie ze studia Arcen Games są tego świadomi i chcą stworzyć znacznie lepszą produkcję. Park wyjaśnił, że A Valley Without Wind 2 będzie pełnoprawną kontynuacją z dziesiątkami skomplikowanych zmian, których wprowadzenie nie było możliwe w „jedynce”. Co dostaniemy? Nowych wrogów, inną metodę generowania świata, motyw budowania miast, pełnoprawne zakończenie, izometryczną mapę i dziesiątki innych rzeczy.

Wpis Chrisa Parka nakreśla też styl nowej gry – deweloper kładzie mniejszy nacisk na elementy sandboksowe, aby skoncentrować się na lepiej poprowadzonej rozgrywce. W dalszym ciągu będzie to hołd złożony stylowi metroidvania, zawierający kilka poziomów zabawy (sceny platformowe, elementy strategiczne, itp.). Beta A Valley Without Wind 2 powinna ruszyć w listopadzie tego roku. Wcześniej należy spodziewać się oficjalnej zapowiedzi gry.

  1. Chris Park o A Valley Without Wind 2