Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka A Valley Without Wind 2 (PC)

A Valley Without Wind 2 PC

Druga część proceduralnie generowanej platformówki, która rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie. Gracz wciela się w bohatera dysponującego zdolnościami magicznymi i przemierza lokacje, walczy z potworami, zbiera surowce.

Zręcznościowe | platformówki | postapokalipsa | metroidvania | indie | kooperacja

PC Windows
Okładka A Valley Without Wind 2 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18lutego2013

A Valley Without Wind 2 to kontynuacja dwuwymiarowej platformówki, utrzymanej w stylu zwanym „metroidvania” i rozgrywającej się w postapokaliptycznym świecie. Producentem tytułu jest niezależne studio Arcen Games, które ma na swoim koncie takie gry jak AI War, czy Tidalis. Co ciekawe druga odsłona serii została sprezentowana posiadaczom pierwowzoru za darmo.

W A Valley Without Wind przenosimy się do postapokaliptycznego świata Environ, który uległ zniszczeniu w wyniku potężnego kataklizmu. Jego skutkiem jest poszatkowanie czasoprzestrzenne rzeczywistości oraz pojawienie się groźnych potworów. W tych warunkach pozostali przy życiu ludzie próbują odbudować cywilizację. Wśród nich jest główny bohater gry, dysponujący nietypowymi zdolnościami, w tym możliwością rzucania zaklęć.

Druga odsłona A Valley Without Wind posiada wiele cech pierwowzoru, w tym proceduralnie generowany świat, otwarty model rozgrywki, motyw budowania miasta, złożony system rozwoju postaci oraz dziesiątki innych nietypowych jak na platformówkę elementów. To sprawia, że w grze nie tylko biegamy po skomplikowanych poziomach, czy walczymy z potworami. Do tego dochodzą wątki taktyczne, survivalowe oraz fabularne.

Deweloper postanowił zmienić ogólne założenia zabawy – teraz rozgrywka kończy się po pokonaniu Overlorda o imieniu Demonaica. Gra ma więc konkretny cel i znacznie bardziej rozbudowane zaplecze fabularne. Oczywiście w każdym momencie możemy zacząć zabawę od nowa i liczyć na zupełnie inne wyzwania. Zapewniają to poprawione skrypty, które generują proceduralnie wiele elementów gry, w tym cały dostępny świat.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 4,4 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do A Valley Without Wind 2

Wymagania wiekowe A Valley Without Wind 2

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe A Valley Without Wind 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5900 Ultra lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista SP1/7

hedasw Ekspert 30 maja 2013

A Valley Without Wind 2 to produkcja dla ludzi, którzy pamiętają lata 90-te, kiedy autorzy gier jakby śmielej podchodzili do ambitnych pomysłów. Połączyć platformówkę ze strategią niczym w pradawnym ActRaiser? Studio Arcen Games podniosło tę rękawicę po raz drugi, tym razem wychodząc ze starcia zwycięsko.

7.0
A Valley Without Wind 2 w produkcji. Gra za darmo dla posiadaczy “jedynki”
A Valley Without Wind 2 w produkcji. Gra za darmo dla posiadaczy “jedynki”

wiadomość2 października 2012

Studio Arcen Games tworzy kontynuację gry A Valley Without Wind, która wyszła na początku tego roku i zebrała dość nieprzychylne recenzje. Deweloper zapewnia, że druga odsłona serii będzie znacznie lepsza, nie tracąc swoich unikatowych cech.