Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka A Valley Without Wind 2 (PC)
OkładkaA Valley Without Wind 2 (PC)

A Valley Without Wind 2 PC

Druga część proceduralnie generowanej platformówki, która rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie. Gracz wciela się w bohatera dysponującego zdolnościami magicznymi i przemierza lokacje, walczy z potworami, zbiera surowce.

Zręcznościowe | platformówki | postapokalipsa | metroidvania | indie | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

A Valley Without Wind 2 Premiera PC

18lutego2013

producent: Arcen Games wydawca: Arcen Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do A Valley Without Wind 2

Cave Story

Iconoclasts

A Valley Without Wind

A Valley Without Wind 2 to kontynuacja dwuwymiarowej platformówki, utrzymanej w stylu zwanym „metroidvania” i rozgrywającej się w postapokaliptycznym świecie. Producentem tytułu jest niezależne studio Arcen Games, które ma na swoim koncie takie gry jak AI War, czy Tidalis. Co ciekawe druga odsłona serii została sprezentowana posiadaczom pierwowzoru za darmo.

W A Valley Without Wind przenosimy się do postapokaliptycznego świata Environ, który uległ zniszczeniu w wyniku potężnego kataklizmu. Jego skutkiem jest poszatkowanie czasoprzestrzenne rzeczywistości oraz pojawienie się groźnych potworów. W tych warunkach pozostali przy życiu ludzie próbują odbudować cywilizację. Wśród nich jest główny bohater gry, dysponujący nietypowymi zdolnościami, w tym możliwością rzucania zaklęć.

Druga odsłona A Valley Without Wind posiada wiele cech pierwowzoru, w tym proceduralnie generowany świat, otwarty model rozgrywki, motyw budowania miasta, złożony system rozwoju postaci oraz dziesiątki innych nietypowych jak na platformówkę elementów. To sprawia, że w grze nie tylko biegamy po skomplikowanych poziomach, czy walczymy z potworami. Do tego dochodzą wątki taktyczne, survivalowe oraz fabularne.

Deweloper postanowił zmienić ogólne założenia zabawy – teraz rozgrywka kończy się po pokonaniu Overlorda o imieniu Demonaica. Gra ma więc konkretny cel i znacznie bardziej rozbudowane zaplecze fabularne. Oczywiście w każdym momencie możemy zacząć zabawę od nowa i liczyć na zupełnie inne wyzwania. Zapewniają to poprawione skrypty, które generują proceduralnie wiele elementów gry, w tym cały dostępny świat.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 4 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe A Valley Without Wind 2: Odpowiednia dla każdego wieku.

A Valley Without Wind 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5900 Ultra lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista SP1/7