Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka A Valley Without Wind (PC)
OkładkaA Valley Without Wind (PC)

A Valley Without Wind PC

Ciekawa platformówka rozgrywająca się w nieskończonym, postapokaliptycznym świecie, w której pojawia się wątek strategiczny (zarządzanie bazą).

Zręcznościowe | platformówki | postapokalipsa | elementy RPG | indie | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

A Valley Without Wind Premiera PC

24kwietnia2012

producent: Arcen Games wydawca: Arcen Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do A Valley Without Wind

Cave Story

Spelunky

Iconoclasts

A Valley Without Wind to ambitne połączenie dwuwymiarowej platformówki ze strategią turową. Produkcja cechująca się nieskończonym światem generowanym losowo została stworzona przez studio Arcen Games, znane z takich pecetowych hitów jak AI War.

W A Valley Without Wind przenosimy się do uniwersum, w którym ludzkość została zdziesiątkowana przez tajemniczy kataklizm. Świat nawiedzają potężne wiatry i hordy groźnych potworów. Gracz wciela się w jednego z ocalałych, który musi przetrwać i zadbać o pobratymców. Podczas zabawy przemierzamy zakamarki kontynentu w poszukiwaniu przedmiotów, surowców oraz odpowiedzi na pytanie o to, w jakich okolicznościach doszło do kataklizmu. Głównym celem jest walka ze złymi lordami stacjonującymi w twierdzach.

Nietypowa gra została podzielona na dwie zasadnicze fazy rozgrywki. W pierwszej z nich zwiedzamy kolejne sektory na mapie świata, walczymy z potworami i szukamy przydatnych przedmiotów oraz surowców. Ta część zabawy została podana w formie prostej, dwuwymiarowej platformówki. W drugiej fazie rozgrywki, rozgrywanej w systemie turowym, przenosimy się na mapę taktyczną, gdzie możemy odblokować nowe sektory, a nawet zarządzać posiadanymi wioskami. Liczba dostępnych opcji zależy od poziomu doświadczenia postaci gracza.

A Valley Without Wind to gra nietypowa z kilku powodów. Przede wszystkim, świat w tej produkcji jest nielimitowany i generowany losowo. To oznacza, że jedna rozgrywka może trwać w nieskończoność – wszystko zależy od gracza (autorzy nie narzucają żadnych zobowiązujących celów). Produkcja łączy też dwa nieczęsto wiązane ze sobą podejścia: platformówkę z elementem zarządzania bazą. Wszystko to zostało wzbogacone o możliwość tworzenia własnych czarów, przedmiotów i innych elementów z zebranych uprzednio surowców.

W A Valley Without Wind występuje także tryb wieloosobowy, podzielony na kooperację i rywalizację. Od strony wizualnej A Valley Without Wind wygląda solidnie, chociaż nie rewelacyjnie – gra na pewno wyróżnia się ciekawą stylistyką.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe A Valley Without Wind: Odpowiednia dla każdego wieku.

A Valley Without Wind Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB – Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7