Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2012, 14:18

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Firma LucasFilm zarejestrowała nazwę Star Wars: First Assault

Serwis Fusible donosi, że firma LucasFilm Entertainment, właściciel studia LucasArts, w ciagu ostatnich kilku dni wystąpiła o zarejestrowanie znaków towarowych i domen internetowych związanych z tytułem Star Wars: First Assault. Niektóre z wpisów odnoszą się do „interaktywnych gier wideo”.

Zgodnie z informacjami serwisu Fusible, firma LucasFilm Entertainment 23 sierpnia złożyła podania o zarejestrowanie znaków towarowych związanych z tytułem Star Wars: First Assault. Obejmują one oprogramowanie komputerowe (w tym gry), książki, zabawki i akcesoria, a także usługi sieciowe.

Na oficjalną zapowiedź First Assault poczekać musimy...

Podania o uzyskanie wpisów w amerykańskim Urzędzie Patentowym nie wskazują jednoznacznie, z jakim rodzajem produktu mamy do czynienia. Niewiele więcej można wywnioskować z informacji sprzed tygodnia o zarejestrowaniu domen o tej samej nazwie (m.in. starwarsfirstassault.com).

Firma LucasFilm Entertaiment nie skomentowała tych doniesień. Można jednak przypuszczać, że za jakiś czas dostaniemy zapowiedź kolejnej gry z uniwersum stworzonego przez George’a Lucasa. Warto przypomnieć przypadek Star Wars 1313, o której istnieniu dowiedzieliśmy się dzięki serwisowi Gamespot. Jego redaktorzy odkryli, że domena o tej nazwie została zarejestrowana przez wymienioną wyżej spółkę. Kilka tygodni później produkcja została zapowiedziana na targach E3 w Los Angeles.

Serwis Eurogamer spekuluje, że być może First Assault to nowa nazwa dla gry Star Wars: Battlefront III. Przeczyłoby temu jednak lipcowe doniesienia o anulowaniu produkcji, o czym zresztą mówiło się już od 2010 roku.