Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2012, 11:42

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano grę akcji Star Wars 1313

Firma LucasArts zapowiedziała nowy projekt osadzony w świecie Gwiezdnych Wojen. Okazała się nim przeznaczona dla dorosłych trzecioosobowa gra akcji Star Wars 1313, w której wcielimy się w łowcę nagród.

Zapowiedziano grę akcji Star Wars 1313  - ilustracja #1

Potwierdziły się plotki sprzed kilku dni. Firma LucasArts zapowiedziała nową produkcję osadzoną w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Projekt otrzymał tytuł Star Wars 1313 i, według twórców, ma być zrealizowaną z filmowym rozmachem grą akcji wzbogaconą elementami przygodowymi. Wcielimy się w łowcę nagród (niestety nie będzie to Boba Fett), uprawiającego swój fach w półświatku planety Coruscant.

Nazwa gry pochodzi od Poziomu 1313, znajdującego się głęboko pod powierzchnią planety i rządzonego przez kryminalistów. Kierowany przez nas bohater ma być zwykłym człowiekiem, pozbawionym supermocy, jakimi władają rycerze Jedi. Dlatego podczas realizacji zleceń będzie mógł polegać jedynie na swoich własnych umiejętnościach i rozbudowanym arsenale gadżetów oraz uzbrojenia.

LucasArts chce stworzyć dynamiczną trzecioosobową grę akcji, pełną efektownych wymian ognia i spektakularnych filmowych sekwencji. Pojawi się system osłon i masa sekcji platformówkowych. Star Wars 1313 powstaje w oparciu o technologię Unreal Engine 3.0.

Zapowiedziano grę akcji Star Wars 1313  - ilustracja #2

Star Wars 1313 opracowuje wewnętrzy zespół LucasArts, a przy produkcji pomagają pozostałe części imperium George’a Lucasa, czyli Lucasfilm, Skywalker Sound, Lucasfilm Animation oraz specjalizujące się w efektach specjalnych Industrial Light & Magic. Dzięki współpracy z tymi zespołami możliwe ma być stworzenie przygody wywołującej u graczy autentyczne emocje. Autorzy chcą stworzyć grę dla dojrzałego odbiorcy i nie są to jedynie czcze przechwałki. Deweloperzy przyznają, że celują w rating PEGI 18. Jest o to tyle godne uwagi, że większość projektów osadzonych w realiach Gwiezdnych Wojen kierowana była do szerokiej grupy wiekowej. Istnieje więc szansa, że starsi fani cyklu zniesmaczeni infantylnym Kinect Star Wars wreszcie dostaną coś dla siebie.

Na razie autorzy nie ujawnili żadnych innych informacji. Nie wiemy nawet, na kiedy planowana jest premiera i nie znamy jeszcze platform docelowych. Możemy jednak spodziewać się, że gra ukaże się na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Zapewne istnieje też szansa na wersję na Nintendo WiiU. Więcej konkretów poznamy na tegorocznych targach E3.

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej