Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2013, 20:15

autor: Olek

Tryb jednoosobowy nie zniknie z serii FIFA

Miłośnicy serii FIFA, preferujący rozgrywanie meczy przeciw komputerowej sztucznej inteligencji, mogą odetchnąć z ulgą. Mimo coraz większej liczby elementów nastawionych na rozgrywkę wieloosobową i funkcje społecznościowe, tryb jednoosobowy nadal obecny będzie w nadchodzących odsłonach cyklu.

Na zapowiedź nowej gry z serii FIFA musimy jeszcze poczekać. - Tryb jednoosobowy nie zniknie z serii FIFA - wiadomość - 2013-03-11
Na zapowiedź nowej gry z serii FIFA musimy jeszcze poczekać.

Serwis What Culture opublikował fragmenty wywiadu z Davidem Rutterem. Producent wykonawczy serii FIFA odniósł się do zmian, jakie cykl przeszedł na przestrzeni ostatnich kilku lat, a także nakreślił kierunki rozwoju. Choć deweloperzy z EA Canada w dalszym ciągu mają zamiar rozwijać funkcje społecznościowe w swoich grach, nie zrezygnują z preferowanego przez dziesiątki tysięcy graczy, tradycyjnego wariantu rozgrywki jednoosobowej.

Na oficjalną zapowiedź nowej gry z serii FIFA jest jeszcze za wcześnie (zgodnie z dotychczasową polityką informacyjną koncernu Electronic Arts takowej możemy spodziewać się w okolicach maja – przyp. red.), ale twórcy najwyraźniej nie próżnują. Według zapewnień Davida Ruttera, fani cyklu powinni spodziewać się przede wszystkim rozwinięcia dotychczas wprowadzonych rozwiązań, elementów oczekiwanych przez społeczność oraz - jak zwykle - kilku innowacji.

Tryb kariery nie zniknie w kolejnych grach z cyklu FIFA. - Tryb jednoosobowy nie zniknie z serii FIFA - wiadomość - 2013-03-11
Tryb kariery nie zniknie w kolejnych grach z cyklu FIFA.

Wiele wskazuje na to, że nadrzędnym kierunkiem rozwoju cyklu pozostanie nacisk na usługi i funkcje społecznościowe, wymagające stałego połączenia z Internetem. Nie oznacza to jednak, że deweloperzy mają zamiar odciąć się od korzeni i klasycznej rywalizacji z komputerową sztuczną inteligencją.

„Mówiąc poważnie, są tysiące ludzi, którzy wolą grę jednoosobową. W szczególności olbrzymią popularnością cieszy się tryb kariery i w dalszym ciągu będziemy kładli na niego duży nacisk” - podkreśla David Rutter.

Przypomnijmy, że ubiegłoroczna odsłona cyklu FIFA uznana została za najlepszy debiut w historii gier sportowych, osiągając wynik 4,5 mln egzemplarzy sprzedanych w ciągu trzech dni od premiery. Według danych szacunkowych, do tej pory FIFA 13 zakupiona została przez blisko 12 mln graczy na całym świecie.

  1. Oficjalna strona internetowa serii FIFA