Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2012, 12:50

autor: Sarge

Rekordowy wynik 4,5 mln sprzedanych egzemplarzy gry FIFA 13 na świecie

Zgodnie z przewidywaniami firmy Electronic Arts, FIFA 13 stała się najszybciej sprzedającą się grą sportową w historii. Do 1 października rozeszło się 4,5 mln egzemplarzy tegorocznej odsłony niezwykle popularnej serii symulatorów piłki nożnej.

Firma Electronic Arts ujawniła wyniki sprzedaży gry sportowej FIFA 13. Zgodnie z przewidywaniami amerykańskiego wydawcy, tegoroczna odsłona znanej serii symulatorów piłki nożnej pobiła wiele rekordów popularności.

Do 1 października FIFA 13 sprzedała się w liczbie ponad 4,5 mln egzemplarzy na całym świecie, wliczając w to wersje na wszystkie platformy sprzętowe. Tytuł oficjalnie zadebiutował 27 września w Europie i dwa dni wcześniej w Stanach Zjednoczonych. Wydawca chwali się, że to największa premiera gry wideo w 2012 roku i najlepszy debiut w historii wśród produkcji sportowych.

Rekordowy wynik 4,5 mln sprzedanych egzemplarzy gry FIFA 13 na świecie - ilustracja #1
Premiera gry FIFA 13 to ogromny sukces firmy Electronic Arts

W udostępnionej informacji prasowej pochwalono się, że w samej Wielkiej Brytanii FIFA 13 rozeszła się w liczbie 1,23 mln sztuk w ciągu zaledwie 48 godzin. Granica miliona została przekroczona już pierwszego dnia sprzedaży, co czyni dzieło studia EA Canada drugą serią w historii Wielkiej Brytanii, mogącą poszczycić się takim osiągnięciem (pierwszą był cykl Call of Duty). FIFA 13 stała się w poprzednim tygodniu najlepiej sprzedającą się grą w ponad 40 krajach na świecie.

Popularność produkcji można zauważyć także w sieci. 30 września w rozgrywkach wieloosobowych w FIFA 13 brało udział jednocześnie nawet ok. 800 tysięcy graczy. Jest to najlepszy wynik tego typu w historii gier wydawanych przez firmę Electronic Arts. Do tej pory przez Internet rozegrano ponad 66 mln meczów, co przełożyło się na łączny wynik ok. 600 mln minut spędzonych na sieciowej zabawie.

FIFA 13 ukazała się w wersjach na PC, PlayStation 3, Xboksa 360, PlayStation 2, PSP, Wii, PlayStation Vita oraz 3DS-a, a 30 listopada zadebiutuje na Wii U. Wczoraj firma Electronic Arts Polska ujawniła, że do 1 października produkcja studia EA Canada rozeszła się w naszym kraju w liczbie 60 tysięcy egzemplarzy na wszystkich platformach sprzętowych, ustanawiając tym samym nowy rekord sprzedaży gier w Polsce.