Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2012, 19:10

autor: Marcin "Sarge" Skierski

FIFA 13 sprzedana w rekordowej liczbie 60 tysięcy egzemplarzy w Polsce

Firma Electronic Arts Polska ujawniła, że do 1 października w naszym kraju sprzedano 60 tysięcy egzemplarzy produkcji sportowej FIFA 13. Według danych dystrybutora, jest to rekordowe osiągnięcie na rodzimym rynku gier wideo.

Firma Electronic Arts Polska pochwaliła się wynikami sprzedaży gry sportowej FIFA 13 w naszym kraju. Do 1 października produkcja studia EA Canada rozeszła się u nas w liczbie 60 tysięcy egzemplarzy na wszystkich platformach sprzętowych.

Rodzimy dystrybutor poinformował, że FIFA 13 tym samym ustanowiła nowy rekord sprzedaży gier w Polsce. Oznacza to najwyraźniej, ze według danych firmy Electronic Arts Polska, żadna inna produkcja w naszym kraju nie sprzedawała się dotąd w takim tempie. Nie udostępniono jednak dokładnych statystyk dotyczących sprzedaży wersji na poszczególne platformy sprzętowe. Pewną wskazówkę na ten temat mogą dać niedawno ujawnione dane Sklepu GRY-OnLine.

FIFA 13 sprzedana w rekordowej liczbie 60 tysięcy egzemplarzy w Polsce - ilustracja #1
Potwierdzenie wyników sprzedaży w naszym kraju prosto od firmy Electronic Arts Polska

Przypomnijmy, że FIFA 13 oficjalnie zadebiutowała w Polsce 27 września, a więc teoretycznie osiągnęła powyższy wynik w zaledwie cztery dni. Wprawdzie wybrane sklepy zdecydowały się na rozpoczęcie sprzedaży już na początku ubiegłego tygodnia, ale wcale nie umniejsza to sukcesu. Powyższy wynik jest nie tylko dowodem wciąż rosnącego zainteresowania grami wideo, ale także popularności piłki nożnej w naszym kraju.

Firma Electronic Arts Polska w formie ciekawostki podała, że graczy FIFA 13 jest więcej, niż widowni na wypełnionym po brzegi Stadionie Narodowym w Warszawie. Na zakup nowej odsłony popularnej serii sportowej zdecydowało się także więcej osób niż na wykupienie subskrypcji pay-per-view niedawnego meczu Polska – Mołdawia.

FIFA 13 ukazała się 27 września w Europie na PC, PlayStation 3, Xboksa 360, PlayStation 2, PSP, Wii, PlayStation Vita oraz 3DS-a, a 30 listopada zadebiutuje na Wii U. Posiadacze pierwszych pięciu platform sprzętowych w naszym kraju mogą cieszyć się pełną polską wersją językową, która została przygotowana przez firmę Electronic Arts Polska.