Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2012, 12:25

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Bad Piggies najlepszym debiutem w historii studia Rovio

Studio Rovio Entertainment poinformowało, że gra Bad Piggies w ciagu trzech godzin od premiery znalazła się na szczycie listy najpopularniejszych gier w amerykańskim App Store. Jest to najlepszy debiut spośród wszystkich gier fińskiej firmy. Poprzednio rekordy należały do Angry Birds Space oraz Amazing Alex.

Złe prosiaki nie próżnują i zagwarantowały studio Rovio Entertainment najlepszy debiut w amerykańskim sklepie App Store firmy Apple spośród wszystkich produkcji twórców z Finlandii. Według oficjalnego komunikatu prasowego gra Bad Piggies potrzebowała zaledwie trzech godzin, aby znaleźć się na pierwszym miejscu listy najlepiej sprzedających się aplikacji na urządzenia mobilne z systemem iOS.

Bad Piggies najlepszym debiutem w historii studia Rovio - ilustracja #1
Bad Piggies opanowały nawet Twittera...

Dla porównania dwie inne gry studia Rovio wydane w 2012 roku – Angry Birds Space i Amazing Alex – dotarły na szczyt tej samej listy przebojów dopiero pod koniec pierwszego dnia sprzedaży. Czas pokaże, czy złe świnki zdołają dłużej utrzymać swoją pozycję – według klasyfikacji serwisu App Advice ich pozycja jak na razie wydaje się być niezagrożona. Aktualnie Bad Piggies zajmują też pierwsze miejsca na liście najlepszych płatnych aplikacji na system iOS m.in. w Australii, Belgii, Grecji, Irlandii i Nowej Zelandii.

Mikael Hed, szef studia Rovio, podkreślił, że sukces Bad Piggies jest przede wszystkim wynikiem zaufania fanów, którzy „okazali naszym grom niesamowite wsparcie w ciągu całego roku”. W komunikacie prasowym wspomniano także o imprezach, jakie zorganizowano na całym świecie w dniu premiery gry, m.in. w Londynie, Tajpej i Szanghaju. Zapowiedziano również wydanie pierwszej darmowej aktualizacji, która wzbogaci grę o nowy epizod z dodatkowymi poziomami i zawartością, zatytułowany „Flight into the Night”. Jego premiera przewidywana jest na najbliższe tygodnie.

Bad Piggies najlepszym debiutem w historii studia Rovio - ilustracja #2
Zdjęcie z londyńskiej premiery Bad Piggies

Grę Bad Piggies zapowiedziano na początku września. Jej bohaterami są złe prosiaki, z którymi walczymy w serii Angry Birds. Gracz wciela się w majsterkowicza – wykorzystując różnego rodzaju elementy musi skonstruować wymyślne masyzny dla zielonych świnek, a następnie dotrzeć nimi do mety. Całość okraszono sporą dozą humoru, grafika nawiązuje do produkcji o „wściekłych ptakach”, a niezwykle dynamiczna muzyka łatwo wpada w ucho. Na krótko przed premierą podano, że gra doczeka się także wersji na PC, która ukazała się wraz z premierą tytułu na urządzenia mobilne.