Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Amazing Alex (PC)
OkładkaAmazing Alex (PC)

Amazing Alex PC

Amazing Alex to opracowana przez studio Rovio gra logiczna. Zabawa polega na odpowiednim ustawianiu różnorodnych urządzeń i przedmiotów na ekranie, tak aby uzyskać łańcuch wydarzeń prowadzących do pożądanego efektu.

Logiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Amazing Alex Premiera PC

anulowana

producent: Rovio Entertainment wydawca: Rovio Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Amazing Alex to gra logiczna stworzona przez zespół Rovio, czyli autorów serii Angry Birds. W rzeczywistości całość jest mocno ulepszoną i rozbudowaną wersją starszej produkcji zatytułowanej Casey's Contraptions.

Tytułowy Alex to uczeń podstawówki, będący jednocześnie genialnym wynalazcą. Rozgrywka utrzymana jest w stylu doskonale znanego pecetowcom The Incredible Machine. Zabawa polega na odpowiednim ustawianiu różnorodnych urządzeń i przedmiotów na ekranie, tak aby uzyskać łańcuch wydarzeń prowadzących do pożądanego efektu. Brzmi to prosto i takie właśnie jest przez pierwszych kilka poziomów, ale poziom skomplikowana szybko wzrasta, zmuszając nas do konstruowania coraz bardziej skomplikowanych maszyn.

Do dyspozycji graczy oddano 35 różnorodnych przedmiotów, które wykorzystujemy przy przechodzeniu stu pomysłowych poziomów. Podobnie jak w przypadku serii Angry Birds, Rovio regularnie dodaje nowe elementy i wyzwania. Zabawę przedłuża też edytor map, za pomocą którego opracowano tysiące nowych poziomów.

Amazing Alex oferuje w pełni dwuwymiarową grafikę. Utrzymana ona jest w mocno kreskówkowym stylu, pełnym żywych kolorów i przerysowanych postaci. Jednocześnie rozgrywkę napędza realistyczny silnik fizyczny, dzięki któremu konstruowane maszyny działają tak, jak można by się tego było spodziewać w świecie rzeczywistym.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.3 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Amazing Alex: Odpowiednia dla każdego wieku.