Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Amazing Alex (PC)

Amazing Alex PC

Amazing Alex to opracowana przez studio Rovio gra logiczna. Zabawa polega na odpowiednim ustawianiu różnorodnych urządzeń i przedmiotów na ekranie, tak aby uzyskać łańcuch wydarzeń prowadzących do pożądanego efektu.

Logiczne

PC Windows
Okładka Amazing Alex (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Amazing Alex to gra logiczna stworzona przez zespół Rovio, czyli autorów serii Angry Birds. W rzeczywistości całość jest mocno ulepszoną i rozbudowaną wersją starszej produkcji zatytułowanej Casey's Contraptions.

Tytułowy Alex to uczeń podstawówki, będący jednocześnie genialnym wynalazcą. Rozgrywka utrzymana jest w stylu doskonale znanego pecetowcom The Incredible Machine. Zabawa polega na odpowiednim ustawianiu różnorodnych urządzeń i przedmiotów na ekranie, tak aby uzyskać łańcuch wydarzeń prowadzących do pożądanego efektu. Brzmi to prosto i takie właśnie jest przez pierwszych kilka poziomów, ale poziom skomplikowana szybko wzrasta, zmuszając nas do konstruowania coraz bardziej skomplikowanych maszyn.

Do dyspozycji graczy oddano 35 różnorodnych przedmiotów, które wykorzystujemy przy przechodzeniu stu pomysłowych poziomów. Podobnie jak w przypadku serii Angry Birds, Rovio regularnie dodaje nowe elementy i wyzwania. Zabawę przedłuża też edytor map, za pomocą którego opracowano tysiące nowych poziomów.

Amazing Alex oferuje w pełni dwuwymiarową grafikę. Utrzymana ona jest w mocno kreskówkowym stylu, pełnym żywych kolorów i przerysowanych postaci. Jednocześnie rozgrywkę napędza realistyczny silnik fizyczny, dzięki któremu konstruowane maszyny działają tak, jak można by się tego było spodziewać w świecie rzeczywistym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.3 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Amazing Alex

odpowiednia dla każdego wieku

Studio Rovio zapowiedziało pecetową wersję Amazing Alex
Studio Rovio zapowiedziało pecetową wersję Amazing Alex

wiadomość12 września 2012

Użytkownicy urządzeń mobilnych już od dwóch miesięcy bawią się w Amazing Alex, czyli najnowszą grę logiczną twórców serii Angry Birds. Teraz studio Rovio ogłosiło, że trwają również prace nad wersją pecetową.

Nowa gra twórców Angry Birds już dziś
Nowa gra twórców Angry Birds już dziś

wiadomość12 lipca 2012

Rovio, twórcy szalenie popularnych Angry Birds, właśnie wypuścili nową grę – Amazing Alex. Tym razem, zamiast burzyć, gracze mogą wykazać się pomysłowością i konstruktywnym myśleniem.

Twórcy Angry Birds zapowiedzieli grę Amazing Alex
Twórcy Angry Birds zapowiedzieli grę Amazing Alex

wiadomość13 maja 2012

Znane z serii Angry Birds studio Rovio zapowiedziało swój kolejny projekt. Okazała się nim gra logiczna Amazing Alex.