Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2012, 17:56

Twórcy Angry Birds zapowiedzieli grę Amazing Alex

Znane z serii Angry Birds studio Rovio zapowiedziało swój kolejny projekt. Okazała się nim gra logiczna Amazing Alex.

Twórcy Angry Birds zapowiedzieli grę Amazing Alex - ilustracja #1

Fińskie studio Rovio stało się symbolem potencjału tkwiącego w grach mobilnych za sprawą ogromnego sukcesu serii Angry Birds, której kolejne odsłony zostały już pobrane ponad miliard razy. Firma nie zamierza jednak ograniczać się tylko do tej marki. W trakcie jednego z programów telewizyjnych prezes Mikael Hed zdradził, że Rovio pracuje nad projektem zatytułowanym Amazing Alex, który trafi do sprzedaży za dwa miesiące.

Amazing Alex nie będzie w pełni autorską grą studia. Zamiast tego oparty zostanie na starszej produkcji nazwanej Casey's Contraptions, do której wszystkie prawa wykupiło jakiś czas temu Rovio. Oczywiście, należy się spodziewać, że Finowie mocno zmienią szatę graficzną programu i zapewne znacząco zmodyfikują jego mechanizmy rozgrywki, ale podstawowe zasady najpewniej pozostaną te same. Autorzy obiecują, że istotną rolę odegra element edukacyjny. Mikael Hed przyznaje, że po sukcesie Angry Birds oczekiwania graczy względem kolejnego projektu studia są ogromne, ale twórcy są pewni, że uda im się spełnić nadzieje swoich fanów.

Uruchomiono już oficjalną stronę Amazing Alex, ale na razie nie można na niej znaleźć żadnych konkretów.

Casey's Contraptions to gra logiczna w stylu kultowego The Incredible Machine. Zabawa polega na odpowiednim ustawianiu różnorodnych urządzeń na ekranie, tak aby utworzyć łańcuch wydarzeń prowadzących do pożądanego efektu. Jak to wygląda w praktyce możecie się przekonać oglądając poniższy zwiastun:

Twórcy Angry Birds zapowiedzieli grę Amazing Alex - ilustracja #2 Rovio Mobile to zlokalizowana w fińskim mieście Espoo firma specjalizująca się w grach mobilnych. Studio założone zostało w 2003 roku i ma na swoim koncie kilkadziesiąt produkcji. Do pierwszej ligi przebiło się w 2009 roku za sprawą Angry Birds. Pierwsza wersja ukazała się na system iOS, ale wkrótce potem powstały również edycje na wiele innych platform, takich jak m.in. PC, Android, PSP, Symbian, WebOS czy Windows Phone 7.

gry