Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2012, 13:13

Studio Rovio zapowiedziało pecetową wersję Amazing Alex

Użytkownicy urządzeń mobilnych już od dwóch miesięcy bawią się w Amazing Alex, czyli najnowszą grę logiczną twórców serii Angry Birds. Teraz studio Rovio ogłosiło, że trwają również prace nad wersją pecetową.

Studio Rovio zapowiedziało pecetową wersję Amazing Alex - ilustracja #1
Amazing Alex zmierza na pecety.

Dzięki szalonej popularności serii Angry Birds fińskie studio Rovio stało się prawdziwym gigantem rynku mobilnego. Powtórzenie wielkiego sukcesu nigdy nie jest łatwe, więc następny gra zespołu, czyli Amazing Alex, budziła olbrzymie zainteresowanie od chwili jej ujawnienia w maju tego roku. W lipcu ukończona wersja trafiła w ręce użytkowników urządzeń mobilnych opartych na systemach iOS i Android. Teraz twórcy ogłosili, że trwają również prace nad edycją pecetową. Niestety, nie podano planowanej daty premiery.

Oczywiście przeniesienie gry na pecety było tylko kwestią czasu. Na tę platformę ukazały się przecież wszystkie odsłony serii Angry Birds i cieszyły się sporą popularnością wśród użytkowników komputerów.

Amazing Alex to gra logiczna w stylu doskonale znanego pecetowcom The Incredible Machinee. Zabawa polega na odpowiednim ustawianiu różnorodnych urządzeń i przedmiotów na ekranie, tak aby uzyskać łańcuch wydarzeń prowadzących do pożądanego efektu. Brzmi to prosto i takie właśnie jest przez pierwszych kilka poziomów, ale poziom skomplikowana szybko wzrasta, zmuszając nas do konstruowania skomplikowanych maszyn.

Do dyspozycji graczy oddano 35 różnorodnych przedmiotów, które wykorzystujemy przy przechodzeniu stu pomysłowych poziomów. Podobnie jak w przypadku serii Angry Birds, Rovio regularnie dodaje nowe elementy i wyzwania. Zabawę przedłuża też edytor map. Cieszy się on sporą popularnością. Pod koniec sierpnia liczba stworzonych przez fanów map przekroczyła 100 tysięcy.

Studio Rovio zapowiedziało pecetową wersję Amazing Alex - ilustracja #2 Warto dodać, że Amazing Alex nie jest w pełni autorską grą studia. Zamiast tego stanowi mocno przerobioną wersję starszej produkcji zatytułowanej Casey's Contraptions. Finowie z Rovio zakupili wszystkie prawa do tej pozycji, a następnie znacząco zmodyfikowali i rozbudowali jej zawartość.