Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 12 września 2012, 12:52

autor: Hed

Dishonored – kulisy produkcji w drugim wideo z polskimi napisami

Zastanawialiście się kiedyś, na czym wzorowali się twórcy Dishonored, kiedy tworzyli niezwykły świat gry? Odpowiedź dają sami producenci ze studia Arkane w drugim filmie o kulisach produkcji gry, dostępnym w wersji z polskimi napisami.

Dishonored – kulisy produkcji w drugim wideo z polskimi napisami - ilustracja #1
Twórcy Dishonored tłumaczą jak powstało miasto Dunwall.

Ekipa z Arkane Studios przybliżyła proces tworzenia miasta Dunwall z Dishonored w drugim materiale o kulisach produkcji gry. Przygotowaliśmy dla Was wersję filmu z polskimi napisami. To ciekawa opowieść o inspiracjach, z jakich czerpali twórcy i o podejściu do kreacji nowego świata. W Dishonored połączono motywy industrialne z klimatem science-fiction – dzięki temu miasto wzorowane na Londynie z XVII wieku nie raz zachwyci architekturą.

„Stosowane przez nas odniesienia nie mają nic wspólnego z rezultatami wyszukiwań w Google. Nie staramy się robić czegoś ogólnego, ale stworzyć coś wyjątkowego” – przekonuje w filmie Sebastien Mitton, odpowiedzialny za kierunek artystyczny gry. Dishonored rzeczywiście operuje dość nietypową oprawą i stawia na stylistykę kojarzącą się ze steampunkiem, ale jednak poszerzającą jego ramy. Przekonajcie się sami w poniższym filmie.

Dishonored to ambitna pierwszoosobowa gra akcji opowiadająca o zabójcy posiadającym ponadnaturalne zdolności. Ich mnogość ma dać olbrzymie pole do popisu graczom – każdą z misji będzie dało przejść się na różne sposoby. Otwartość i nietuzinkowe pomysły sprawiły, że gra zyskała status jednej z najciekawszych premier tego roku. Do Dunwall wybierzemy się w październiku tego roku na pecetach i konsolach.

  1. Dishonored - kulisy produkcji #2 Świat gry (PL)