Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka The Incredible Machine (PC)
OkładkaThe Incredible Machine (PC)

The Incredible Machine PC

The Incredible Machine to pierwsza z serii gier logicznych autorstwa firmy Dynamix, w której gracze mają za zadanie zbudować i uruchomić różnego rodzaju dziwaczne maszyny.

Logiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Incredible Machine Premiera PC

9lutego1993

producent: Dynamix / Jeff Tunnell Productions wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Incredible Machine

Opus Magnum

Zagadki Lwa Leona

Crayon Physics Deluxe

The Incredible Machine to pierwsza część, chyba najbardziej znanej serii gier logicznych, jaka kiedykolwiek gościła na ekranach komputerów PC. Głównym zadaniem, jakie stawia przed Tobą program, jest kompletowanie maszyn z różnorodnych części w taki sposób, aby po ich uruchomieniu, osiągnąć zakładany na początku każdego etapu cel.

Każdy układ znajdujący się na planszy, określany jest mianem „maszyny”. Żeby działała ona prawidłowo, należy uzupełnić ją o brakujące elementy. Tych ostatnich jest w grze całkiem sporo, ale nie wszystkie będą na danym etapie dostępne. Zazwyczaj do rozwiązania problemu prowadzi tylko jedna droga, chociaż nie jest to regułą - jeżeli do dyspozycji masz więcej części, na ogół istnieje jakiś alternatywny sposób na pokonanie planszy. Początkowe etapy służą głównie zaznajomieniu się z prawidłami, rządzącymi grą i skutecznym użyciu dostępnych elementów. Później należy sukcesywnie wykorzystywać nabyte tą drogą doświadczenia i uruchamiać coraz bardziej skomplikowane układy. Dla maniaków intelektualnych przygotowano 87 morderczych plansz. Jeśli wydaje Ci się to mało, możesz skorzystać z łatwego w obsłudze edytora, popuścić wodze fantazji i wykonać kilka własnych, lasujących mózg „maszyn”.

The Incredible Machine jest produktem oryginalnym i niezmiernie interesującym. Jego największą zaletą jest ogromny ładunek intelektualny, który pobudza do działania wyobraźnię przestrzenną. Poza tym, jak na 1993 rok, zrealizowany jest bardzo przyzwoicie - w tamtych czasach, użycie wysokiej rozdzielczości, naprawdę należało do rzadkości.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 293 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Incredible Machine: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Incredible Machine Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 386SX 25 MHz
  • 1 MB RAM
  • DOS