Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka The Incredible Machine (PC)

The Incredible Machine PC

The Incredible Machine to pierwsza z serii gier logicznych autorstwa firmy Dynamix, w której gracze mają za zadanie zbudować i uruchomić różnego rodzaju dziwaczne maszyny.

Logiczne

PC Windows
Okładka The Incredible Machine (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9lutego1993

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Incredible Machine to pierwsza część, chyba najbardziej znanej serii gier logicznych, jaka kiedykolwiek gościła na ekranach komputerów PC. Głównym zadaniem, jakie stawia przed Tobą program, jest kompletowanie maszyn z różnorodnych części w taki sposób, aby po ich uruchomieniu, osiągnąć zakładany na początku każdego etapu cel.

Każdy układ znajdujący się na planszy, określany jest mianem „maszyny”. Żeby działała ona prawidłowo, należy uzupełnić ją o brakujące elementy. Tych ostatnich jest w grze całkiem sporo, ale nie wszystkie będą na danym etapie dostępne. Zazwyczaj do rozwiązania problemu prowadzi tylko jedna droga, chociaż nie jest to regułą - jeżeli do dyspozycji masz więcej części, na ogół istnieje jakiś alternatywny sposób na pokonanie planszy. Początkowe etapy służą głównie zaznajomieniu się z prawidłami, rządzącymi grą i skutecznym użyciu dostępnych elementów. Później należy sukcesywnie wykorzystywać nabyte tą drogą doświadczenia i uruchamiać coraz bardziej skomplikowane układy. Dla maniaków intelektualnych przygotowano 87 morderczych plansz. Jeśli wydaje Ci się to mało, możesz skorzystać z łatwego w obsłudze edytora, popuścić wodze fantazji i wykonać kilka własnych, lasujących mózg „maszyn”.

The Incredible Machine jest produktem oryginalnym i niezmiernie interesującym. Jego największą zaletą jest ogromny ładunek intelektualny, który pobudza do działania wyobraźnię przestrzenną. Poza tym, jak na 1993 rok, zrealizowany jest bardzo przyzwoicie - w tamtych czasach, użycie wysokiej rozdzielczości, naprawdę należało do rzadkości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 281 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Incredible Machine

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Incredible Machine

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 386SX 25 MHz
  • 1 MB RAM
  • DOS
Seria The Incredible Machine powróci?
Seria The Incredible Machine powróci?

wiadomość2 października 2009

Wygląda na to, że jest szansa na powrót The Incredible Machine, czyli świetnej serii gier logicznych znanej starszym posiadaczom pecetów. Prawa do marki zakupiła bowiem firma PushButton Labs, której współzałożycielem jest Jeff Tunnell, jeden z twórców i producentów pierwowzoru wydanego w 1992 roku. Tytuł łączył dobrą zabawę i konieczność myślenia z otwartą strukturą rozgrywki.

The Incredible Machine powraca

wiadomość24 stycznia 2007

Kilkanaście lat temu jedna z najpopularniejszych gier komputerowych wcale nie traktowała o szaleńczym bieganiu z mieczami (ewentualnie pistoletami, toporami, butelkami z benzyną etc.) i eksterminowaniu wrogów czy ściganiu się tuningowanymi samochodami a la bożonarodzeniowe choinki. Bestsellerowy status osiągnęły wtedy logiczne zabawy spod znaku The Incredible Machine, które właśnie powracają.

The Amazing World, czyli mobilna propozycja dla fanów serii The Incredible Machine

wiadomość9 marca 2004

Doświadczonym PeCetowym entuzjastom gier logicznych w pamięć musiał zapaść cykl The Incredible Machine, zapoczątkowany jedenaście lat wstecz przez połączone siły firm Dynamix i Sierra. Chlubną tradycję rzeczonej serii w pewnym sensie kontynuuje produkt, zatytułowany The Amazing World i zadedykowany nowoczesnym przenośnym urządzeniom multimedialnym (m.in. konsola N-Gage oraz telefony komórkowe Nokia 3650, 6600, 7650 i Siemens SX1).