Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Chain Reaction (PC)
OkładkaChain Reaction (PC)

Chain Reaction PC

Gra logiczna w stylu takich hitów jak Incredible Machine. Każdy z poziomów to swoista zagadka do rozwiązania: gracz musi stworzyć odpowiednią reakcję łańcuchową, aby osiągnąć wskazany cel. Do dyspozycji otrzymujemy przeróżne przedmioty.

Logiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chain Reaction Premiera PC

7grudnia2002

producent: Monster Studios wydawca: Garage Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gra logiczna przypominająca takie znane tytuły jak: „Incredible Machine” czy „Incredible Toon Machine”. Zadaniem gracza na każdym poziomie (z etapu na etap wzrasta poziom skomplikowania) jest doprowadzanie do tytułowych „reakcji łańcuchowych” i w efekcie pozbycie się pewnego nieprzyjemnego potwora. Aby tego dokonać gracz musi skorzystać ze specjalnych przedmiotów składowanych w znajdującej się na planszy skrzyni. Są to przede wszystkim rzeczy codziennego użytku: żelazka, piłki do koszykówki, wiadra, trampoliny, kije bilardowe itp. Zadaniem grającego jest ułożenie ich w „sekwencję”, tak aby wprowadzane w ruch razem ze sobą współgrały i docelowo przyczyniły się do pozbycia potwora. Zależności pomiędzy przedmiotami jest mnóstwo i to od gracza zależy, z których komponentów skorzysta i jak je ułoży. Aby ułatwić sobie życie można wykorzystać liczne elementy mające za zadanie przedłużyć trwanie danej reakcji. Mogą to być na przykład rury, po których określone przedmioty będą się przetaczać. Po ułożeniu wybranych przez siebie elementów można przystąpić do działania. Jeśli coś pójdzie nie po myśli gracza i reakcja zostanie zatrzymana to można nanieść odpowiednie poprawki i spróbować ponownie.

Jednym z twórców „Chain Reaction” jest Jeff Tunnell, zdobywca wielu prestiżowych nagród. W przeszłości był on jednym z założycieli słynnego studia Dynamix, które zasłynęło kilkoma zbliżonymi tytułami, między innymi „Incredible Machine” czy „Incredible Toon Machine”. W skład Monster Studios wchodzą także i inne słynne osoby, które mają spore doświadczenie w tworzeniu podobnych gier logicznych.

W przeciwieństwie do tytułów firmy Dynamix „Chain Reaction” został zrealizowany w pełnym 3D. Umożliwia to zastosowanie wielu nowych zagrań, ale i utrudnia zabawę. Z ciekawostek warto też wymienić możliwość ściągania nowych poziomów z oficjalnej strony producenta (Monster Studios).

  • Akcja toczy się w ośmiu różnych lokacjach, a do przejścia czeka ponad 50 poziomów.
  • 18 poziomów treningowych.
  • 40 wzrastających stopni trudności.
  • Możliwość tworzenia konstrukcji z ponad 65 różnych elementów.
  • Realistyczne warunki fizyczne.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Chain Reaction: Odpowiednia dla każdego wieku.

Chain Reaction Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • CPU 300MHz
  • 64MB RAM
  • karta graficzna zgodna z Direct 3D