Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2012, 08:01

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Nowa gra twórców Angry Birds już dziś

Rovio, twórcy szalenie popularnych Angry Birds, właśnie wypuścili nową grę – Amazing Alex. Tym razem, zamiast burzyć, gracze mogą wykazać się pomysłowością i konstruktywnym myśleniem.

Nowa gra twórców Angry Birds już dziś - ilustracja #1
Amazing Alex

Jeśli pamiętacie The Incredible Machine, to grając w Amazing Alex poczujecie się jak w domu. Gra stworzona została na bazie Casey’s Contraptions (autorstwa Snappy Touch & Mystery Coconut), do której prawa niedawno wykupiło Rovio – studio znane z niezwykle popularnego cyklu Angry Birds. Pomysł opiera się na ustawieniu interaktywnych elementów, tak aby zapoczątkować złożoną reakcję łańcuchową, która doprowadzi do zamierzonego efektu. Widać to dobrze na zamieszczonym poniżej trailerze.

Na dobry początek gracze otrzymali ponad 100 gotowych poziomów, a twórcy obiecują systematycznie wypuszczać kolejne za darmo. Poza tym, dołączony do gry edytor pozwala wykorzystać 35 ruchomych obiektów do tworzenia własnych, niepowtarzalnych łamigłówek, którymi dzielić się można z innymi graczami.

Amazing Alex to pierwszy projekt fińskiego studia niepowiązany z marką Angry Birds. Jak widać, po niewątpliwym sukcesie „wściekłych ptaków”, ekipa nie zamierza spocząć na laurach i dalej dokłada starań, by tworzyć ciekawe gry logiczne wykorzystujące prawa fizyki. Pozostaje tylko czekać, czym jeszcze Rovio zaskoczy nas w przyszłości.

Tytuł jeszcze dzisiaj pojawi się na systemy mobilne Android oraz iOS (iPhone, iPad), ale prawdopodobnie po pewnym czasie trafi również na PC, jak to było w przypadku Angry Birds. Grę będzie można nabyć w sklepie App Store (wersja iOS) oraz Google Play (wersja na Androidy).