Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWWWiOSPCAND
Okładka Angry Birds: Friends (WWW)
OkładkaAngry Birds: Friends (WWW)

Angry Birds: Friends

Kolejna odsłona popularnej serii Angry Birds, która tym razem oferuje również bogate funkcje społecznościowe. Gracz musi rozprawić się ze schowanymi za rozmaitymi obiektami świnkami, wykorzystując do tego procę oraz tytułowe „wściekłe ptaki” w charakterze pocisków.

Zręcznościowe | zagraj za darmo | 2D | społecznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Angry Birds: Friends Premiera

25maj2012

WWW

2maj2013

AND iOS

19lip2019

PC

Gry podobne do Angry Birds: Friends

Candy Crush Saga

Worms

Angry Birds Star Wars

Angry Birds: Friends to kolejna odsłona ogromnie popularnej serii Angry Birds, która przez lata zdążyła zyskać oddaną rzeszę fanów wśród użytkowników smartfonów, tabletów, komputerów oraz konsol na całym świecie. Deweloperem tytułu jest niezmiennie fińskie studio Rovio Entertainment. Tytuł został pierwotnie zaprojektowany z myślą o użytkownikach serwisu Facebook, ale z czasem doczekał się także konwersji na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android, a także komputery PC.

Mechanika

Podobnie jak w przypadku klasycznych odsłon cyklu, Angry Birds: Friends nie posiada wyraźnie zarysowanej fabuły. Gra skupia się, jak zwykle, na niekończącym się konflikcie pomiędzy „wściekłymi ptakami” a zielonymi świnkami, które ostrzą sobie zęby na ptasie jaja. Model rozgrywki jest identyczny jak w oryginalnym Angry Birds i polega na wystrzeliwaniu z ogromnej procy pocisków, których rolę pełnią nasi tytułowi główni bohaterowie.

Do ukończenia poziomu wymagane jest zlikwidowanie wszystkich świnek poprzez zniszczenie zbudowanych przez nich kompleksowych konstrukcji. Gracz dysponuje jednak ograniczoną liczbą „pocisków”, tak więc wytyczając ich trajektorię, musi opracować optymalny sposób na sforsowanie umocnień. W niektórych poziomach możemy również wykorzystać rozmaite power-upy, takie jak np. nalot gigantycznego orła.

Tryby gry

Angry Birds: Friends oferuje kilkaset plansz/misji. Zostały one zebrane w kilku kategoriach, różniących się scenerią, spotykanymi przeciwnikami (świnki występują w kilku odmianach), a także poziomem trudności. Odrębną kategorię stanowią turnieje pozwalające na rywalizację ze znajomymi lub otwarte zawody. Tytuł oferuje rozbudowane opcje społecznościowe. Gracze mogą zapraszać do zabawy znajomych, chwalić się osiągniętymi rezultatami oraz przesyłać między sobą wiadomości.

Kwestie techniczne

Angry Birds: Friends funkcjonuje w modelu free-to-play, który wspierany jest mikrotransakcjami. Gracze mogą więc np. kupować przedmioty kosmetyczne zmieniające wygląd awatara lub skorzystać z dodatkowych power-upów. Nasze postępy przypisane są do profilu, który dzielony jest pomiędzy wszystkimi wspieranymi platformami sprzętowymi. Oprawa wizualna Angry Birds Friends przypomina pierwsze odsłony serii Angry Birds. Zastosowana grafika 2D odznacza się żywymi kolorami i kreskówkową stylistyką. Uwagę zwracają także pojawiające się co jakiś czas humorystyczne animacje.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,1 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Angry Birds: Friends: Odpowiednia dla każdego wieku.

Angry Birds: Friends Wymagania sprzętowe

WWW

WWW

  • Wykorzystuje:
  • Facebook
WWW
AND
iOS
PC