Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2019, 15:35

autor: AlexB

Gracze pozywają Epic Games, Angry Birds Friends na PC i inne wieści

Dziś piszemy o liczbie graczy State of Decay 2, debiucie Angry Birds Friends jako gry free-to-play na Windowsie 10, nowych sterownikach graficznych od firmy AMD oraz pozwie przeciwko Epic Games w związku z niedostatecznymi zabezpieczeniami, które umożliwiły atak hakerski. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Liczba graczy State of Decay 2

State of Decay 2 wzbudziło zainteresowanie graczy. - Gracze pozywają Epic Games, Angry Birds Friends na PC i inne wieści - wiadomość - 2019-08-13
State of Decay 2 wzbudziło zainteresowanie graczy.

W niedawnej rozmowie z serwisem Polygon Quin Richards, starszy projektant w studiu Undead Labs, zdradził, że w State of Decay 2, czyli wydaną rok temu kontynuację gry akcji z otwartym światem z zombie w roli głównej, zagrało już 5 milionów osób. To bardzo dobry wynik zważywszy na fakt, że ze względu na problemy techniczne początkowe przyjęcie tytułu przez krytyków i odbiorców było dalekie od entuzjastycznego.

Ten wysoki wynik nie oznacza, że rozeszło się dokładnie tyle sztuk State of Decay 2. Należy bowiem pamiętać, że tytuł znajduje się w programie Xbox Game Pass, dzięki któremu za miesięczną opłatą można uzyskać dostęp do pełnej wersji nie tylko jego, ale również przeszło 100 innych gier.

Angry Birds Friends debiutuje na Windowsie 10

W niektórych częściach świata można już oglądać animację Angry Birds Film 2. Z tej okazji studio Rovio Entertainment wypuściło na Windowsa 10 Angry Birds: Friends. Tytuł jest dostępny w oficjalnym sklepie Microsoftu w modelu free-to-play (z mikropłatnościami). To jednak nie wszystko. Na komputery osobiste zmierza bowiem jeszcze jedna odsłona znanej serii gier logiczno-zręcznościowych – Angry Birds 2. Pojawi się ona w Microsoft Store we wrześniu.

Cytując Alexa Pelletier-Normanda, szefa działu gier w fińskiej ekipie:

Jesteśmy niezwykle podekscytowani możliwością wydania naszych dwóch najpopularniejszych odsłon cyklu Angry Birds na komputery z systemami Windows 10. Z niecierpliwością czekamy na wrześniową premierę Angry Birds 2, a w międzyczasie mamy nadzieję, że pecetowcy będą czerpali przyjemność z rywalizacyjnych elementów Friends.

Sterowniki AMD Radeon Software Adrenalin 19.8.1

Nowe sterowniki od AMD już dostępne. - Gracze pozywają Epic Games, Angry Birds Friends na PC i inne wieści - wiadomość - 2019-08-13
Nowe sterowniki od AMD już dostępne.

Firma AMD wypuściła nową wersję sterowników do swoich kart grafiki. Posiada ona numer 19.8.1 i wprowadza wsparcie dla technologii Microsoft PlayReady 3.0 na kartach graficznych z serii Radeon RX 5700, a także eliminuje problemy związane między innymi z nieprawidłową synchronizacją opcji Radeon Chill z ustawieniami profilu gry po zmodyfikowaniu ich w Radeon Overlay, negatywnym wpływem, jaki mogło mieć Radeon AntiLag na wydajność w niektórych grach, czy błędami w wyświetlaniu obrazu po instalacji majowego uaktualnienia Windowsa 10. Linki do ściągnięcia sterowników AMD Radeon Software Adrenalin 19.8.1, wraz ze spisem znanych kłopotów, znajdziecie w tym miejscu.

Epic Games otrzymuje pozew

Epic Games znów ma kłopoty. - Gracze pozywają Epic Games, Angry Birds Friends na PC i inne wieści - wiadomość - 2019-08-13
Epic Games znów ma kłopoty.

W styczniu bieżącego roku doszło do bardzo nieprzyjemnej sytuacji – hakerom udało się włamać na mnóstwo prywatnych kont na platformie Epic Games. Wystarczyło tylko kliknąć na zainfekowany link wysłany przez atakującego. Wszystko to przez błąd w procesie uwierzytelniania. Wywołało to spore zamieszanie, a w przypadku niektórych graczy nawet straty finansowe, za które zdaniem wielu całkowicie odpowiadają twórcy przebojowego Fortnite'a. Niewykluczone, że zostaną oni za to ukarani. Jak podaje serwis Polygon, kancelaria Franklin D. Azar & Associates złożyła w Sądzie Okręgowym w Karolinie Północnej pozew zbiorowy, w którym ponad 100 osób zrzuca Epic Games „niezachowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa i zbyt późne powiadomienie użytkowników o naruszeniu bezpieczeństwa”. Sprawa jest jak na razie rozwojowa. Obecnie pozwani odmawiają komentarza na jej temat.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii...

 1. Digimon Story: Cyber Sleuth Complete Edition
 2. Automobilista 2
 3. Minute of Islands
 4. Syntropia
 5. Still There
 6. Hot Shot Burn
 7. FIFA 20
 8. The Eastern Exorcist
 9. Vampire: The Masquerade - Coteries of New York
 10. Caliber
 11. Broken Delusion
 12. For Honor: Marching Fire

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Unrailed! zwiastun #1
 2. The Eastern Exorcist zwiastun #1
 3. The Almost Gone zwiastun #1
 4. Still There zwiastun #1
 5. No Man's Sky Beyond - zwiastun na premierę
 6. Minute of Islands zwiastun #1
 7. Men of War: Assault Squad 2 - Cold War zwiastun #1
 8. Gamedec gamescom 2019 trailer
 9. FIFA 20 VOLTA Football
 10. Crossroads Inn gameplay z trybu sandbox
 11. Borderlands 3 FL4K