Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitchXONEPS4
Okładka Minute of Islands (PC)

Minute of Islands

Wzbogacona o elementy platformówki gra przygodowa, opracowana przez niezależny zespół Studio Fizbin. W Minute of Islands trafiamy na fantastyczny archipelag, który przemierzamy w skórze Mo próbującej rozprawić się ze śmiertelnym zagrożeniem i poznać tajemnice tego miejsca.

Przygodowe | platformówki | elementy logiczne | 2D | indie | side-scroll

Okładka Minute of Islands (PC)

data premiery gry:

Minute of Islands jest grą przygodową, wzbogaconą o elementy platformówki. Produkcja została opracowana przez niezależny zespół Studio Fizbin (autorzy popularnego cyklu The Inner World), a jej wydaniem zajęła się firma Mixtvision.

Fabuła

Minute of Islands przenosi nas na malowniczy archipelag zamieszkiwany niegdyś zarówno przez ludzi, jak i przez gigantów – konstruktorów tajemniczych anten zapewniających mu bezpieczeństwo. Z czasem olbrzymy przeniosły się jednak pod ziemię, a zbudowane przez nie urządzenia zaczęły niszczeć, co sprowadziło na wyspy śmiertelne zagrożenie. Główną bohaterką gry jest Mo, która postanawia udać się w podróż przez archipelag, by naprawić uszkodzone maszyny przy pomocy narzędzia znanego jako Omni-Switch. Podczas owej przeprawy dziewczyna spotyka rozmaite osobistości, poznaje tajemnice wysp, a także dowiaduje się więcej o sobie samej.

Mechanika

W grze Minute of Islands akcję ukazano z boku. Eksplorując archipelag, Mo omija przeszkody terenowe, przeskakuje nad przepaściami oraz skacze po platformach. Odwiedzane przez nią lokacje są zróżnicowane – wśród nich znajdziemy między innymi plażę, na której spoczywają zwłoki martwego wieloryba, mającą najlepsze lata za sobą wioskę czy choćby ponure podziemia. Poza tym protagonistka prowadzi rozmowy z zapadającymi w pamięć mieszkańcami oraz rozwiązuje liczne zagadki logiczne i środowiskowe.

Kwestie techniczne

Minute of Islands posiada barwną grafikę wykonaną w technice cel-shading. Całość utrzymano w ciekawej, niepokojącej stylistyce, a atmosferę tajemnicy potęguje klimatyczny soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Minute of Islands

Wymagania wiekowe Minute of Islands

16+

PC
PS4
XONE
Switch