Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXONEPS4iOS
Okładka Neversong (PC)

Neversong

Once Upon a Coma

Platformowy miks przygodówki i zręcznościówki, w którym wcielamy się w Peeta – chłopca wybudzonego ze śpiączki, starającego się odnaleźć swoją zaginioną siostrę. Protagonista wyrusza w niebezpieczną podróż przez oniryczny świat, rozwiązuje zagadki i stawia czoła wyzwaniom.

Przygodowe | platformówki | 2D | elementy zręcznościowe | crowdfunding | indie | przygodowe gry akcji

Okładka Neversong (PC)

data premiery gry:

1maj2020

iOS

20maj2020

PC XONE PS4

Przed opracowaniem swojego pierwszego komercyjnego dzieła, czyli ciepło przyjętego Pinstripe’a, Thomas Brush zaprojektował nieskomplikowaną, darmową produkcję Coma! Opisywana tutaj gra Neversong jest jej rozbudowaną wersją.

Fabuła

W Neversong gracze wcielają się w Pete'a, który zapadł w długotrwałą śpiączkę. Po przebudzeniu bohater ze smutkiem odkrywa, że jego siostra zaginęła w zagadkowych okolicznościach. Protagonista wyrusza więc w podróż przez oniryczną krainę – w trakcie tej niebezpiecznej przeprawy gracze mają okazję poznać jego pełną tajemnic przeszłość.

Mechanika

Neversong jest platformową grą akcji, wzbogaconą o elementy przygodowe. Wydarzenia, w jakich bierzemy udział w trakcie zabawy, są prezentowane z boku. Na odwiedzenie czeka dziesięć lokacji (mowa tak o sielankowych pejzażach łąk czy górskich szczytach, jak i o miejscach rodem z sennych koszmarów), gdzie rozwiązujemy zagadki oraz walczymy z przeciwnikami. Nie brakuje również sekcji zręcznościowych oraz możliwości prowadzenia rozmów z postaciami neutralnymi, które nierzadko rzucają nowe światło na opowiedzianą przez twórców historię.

Kwestie techniczne

Neversong może się pochwalić dwuwymiarową grafiką wysokiej jakości, budzącą skojarzenia ze sferą wizualną gry Hollow Knight; jej dopełnieniem jest fortepianowy soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Neversong

12+

Wymagania sprzętowe Neversong

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 1.7 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 896 MB GeForce GTX 260 / 1 GB Radeon HD 4870 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7

PC
XONE
PS4
iOS