Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONESwitch
Okładka Pinstripe (PC)
OkładkaPinstripe (PC)

Pinstripe

Dwuwymiarowa przygodówka wzbogacona elementami zręcznościowymi, stworzona przez Thomasa Brusha (pracującego pod egidą studia Atmos Games), twórcę darmowych gier, m.in. Coma! i Skinny!. Pinstripe porusza poważne tematy: wiary oraz ojcostwa.

Przygodowe | fantasy | elementy logiczne | 2D | elementy zręcznościowe | indie

Pinstripe Premiera

25kwi2017

PC

7lut2018

XONE

12lut2018

PS4

25paź2018

Switch

Gry podobne do Pinstripe

Silent Hill 2

The Cat Lady

Neversong

Pinstripe to przygodówka wzbogacona elementami zręcznościowymi. Produkcję opracowało studio Atmos Games. W rzeczywistości całość jest dziełem jednego tylko człowieka – Thomasa Brusha, który wcześniej zajmował się tworzeniem darmowych gier, takich jak Coma! czy Skinny!.

Fabuła

W grze wcielamy się w mężczyznę imieniem Teddy, który dawno temu był pastorem, ale ostatecznie z powodu kryzysu wiary opuścił stan kapłański. Na początku gry jego córka Bo zostaje porwana przez dziwną istotę, twierdzącą, że jest Bogiem. Bohater rusza w pościg, który zaprowadza go do samego piekła. O dziwo, miejsce to okazuje się krainą rządzoną przez wieczny mróz.

Pinstripe kładzie duży nacisk na aspekt fabularny. Produkcja prezentuje nietypową wizję piekła, pozwalając nam na odwiedzenie sześciu głównych lokacji w postaci lasu, systemu jaskiń, pociągu, jeziora, kanionu oraz góry. Każde z tych miejsc oferuje dużo okazji do eksploracji oraz zamieszkiwane jest przez wiele postaci dysponujących ciekawymi historiami. Do tego scenariusz obraca się wokół tematów takich jak ojcostwo i wiara.

Mechanika

Pod względem mechanizmów rozgrywki Pinstripe jest przygodówką wzbogaconą lekkimi elementami zręcznościowymi. Podczas zabawy zajmujemysię więc głównie eksplorowaniem świata i rozwiązywaniem zagadek. W podróży towarzyszy nam wierny pies George, który pomoga podczas wyzwań logicznych i odkrywania wskazówek odnośnie przeszłości bohatera.

Sterowanie przypomina platformówki i podczas zabawy wielokrotnie trafiamy na sekcje zręcznościowe zainspirowane tym gatunkiem. Pojawiają się także okazjonalne sceny walki, wymagające od nas wykorzystania strzelby.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Pinstripe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Pinstripe Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.7 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce GTX 260 / Radeon HD 4870 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7
PC
PS4
XONE
Switch