Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Caliber (PC)

Caliber PC

Caliber to darmowa (free-to-play) taktyczna strzelanka od 1C Game Studios i firmy Wargaming. W czasie zabawy gracz obejmuje kontrolę nad żołnierzem jednej z jednostek specjalnych i wraz z trójką towarzyszy walczy z przeciwnikami sterowanymi przez innych graczy lub AI.

Akcji | TPP | zagraj za darmo | współczesne konflikty | taktyczne | sieciowe | TPS | kooperacja | strzelanki

PC Windows
Okładka Caliber (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

8sierpnia2019

Zapisy do testów

Rejestracja na stronie gry (Subscribe): https://playcaliber.eu/

2021

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Caliber to taktyczna, trzecioosobowa strzelanka oferowana w modelu free-to-play, stworzona przez 1C Game Studios. W czasie zabawy gracz wciela się w żołnierza jednej z elitarnych jednostek wojskowych, który wraz z trzema innymi towarzyszami walczy z przeciwną drużyną. Wydania tytułu podjęło się Wargaming, czyli firma, która w swoim portfolio posiada takie darmowe produkcje jak World of Tanks czy World of Warships.

Mechanika

Caliber jest strzelanką, która kładzie duży nacisk na taktykę oraz komunikację między członkami drużyny, a nie wyłącznie na szybki refleks i indywidualne zdolności.

W skład drużyny wchodzą przedstawiciele czterech klas postaci, pełniących w ekipie konkretną rolę oraz posiadających unikalne wyposażenie i zdolności. Szturmowiec (Assault) świetnie radzi sobie w walce na średni i krótki dystans; wsparcie (Support) to silnie opancerzona jednostka strzelająca ogniem zaporowym; medyk (Medic) specjalizuje się w pomaganiu rannym członkom drużyny; snajper (Marksman) natomiast atakuje przeciwników z dużych odległości.

Dodatkowo gracze mogą wybrać jednostkę sił specjalnych, do której będą przynależeć w czasie zabawy: wśród dostępnych znaleźć można polski GROM, amerykański Navy SEALs, rosyjski Specnaz oraz niemieckie Kommando Spezialkräfte. Wszystkie mundury i wyposażenie zostały wiernie odwzorowane.

Tryby gry

Caliber przeznaczony jest do zabawy w trybie wieloosobowym. W czasie zabawy nasza drużyna staje do walki 4 vs 4 w dwóch wariantach rozgrywki – PvE i PvP.

Kwestie techniczne

Caliber oferuje bardzo realistyczną oprawę graficzną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 8  

Oczekiwania czytelników: 6.1 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Caliber

16+

Twórcy World of Tanks zapowiadają taktyczną strzelankę Caliber
Twórcy World of Tanks zapowiadają taktyczną strzelankę Caliber

wiadomość8 sierpnia 2019

Firmy Wargaming i 1C zapowiedziały sieciową taktyczną strzelankę Caliber, która pozwoli wcielić się w żołnierzy służb specjalnych różnych krajów (m.in. Navy Seals oraz GROM). Produkcja zostanie wydana w modelu free-to-play.