Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2019, 12:41

autor: Aquma

Twórcy World of Tanks zapowiadają taktyczną strzelankę Caliber

Firmy Wargaming i 1C zapowiedziały sieciową taktyczną strzelankę Caliber, która pozwoli wcielić się w żołnierzy służb specjalnych różnych krajów (m.in. Navy Seals oraz GROM). Produkcja zostanie wydana w modelu free-to-play.

Nowy projekt twórców World of Tanks. - Twórcy World of Tanks zapowiadają taktyczną strzelankę Caliber - wiadomość - 2019-08-08
Nowy projekt twórców World of Tanks.

Firma Wargaming (znana przede wszystkim z World of Tanks oraz World of Warships) zapowiedziała taktyczną strzelankę free-to-play pod tytułem Caliber. Projekt powstaje we współpracy z 1C Game Studios. Udostępniono też pierwszy zwiastun omawianego tytułu, który możecie zobaczyć poniżej.

Pod względem zarówno modelu rozgrywki, jak i tematyki Caliber będzie nieco przypominał Rainbow Six Siege od firmy Ubisoft. Gracze zostaną podzieleni na czteroosobowe zespoły, złożone z operatorów należących do kilku zróżnicowanych klas, takich jak Szturm (poradzi sobie najlepiej na krótkim lub średnim dystansie), Wsparcie (będzie zapewniał ogień kryjący i operował bronią ciężką), Medyk (pomoże rannym towarzyszom) oraz Snajper (ekspert od zabijania z daleka). Otrzymamy możliwość wcielenia się w członka kilku narodowych sił specjalnych, takich jak Navy Seals (USA), Kommando Spezialkräfte (Niemcy) czy polski GROM. Możemy też spodziewać się realistycznie oddanego uzbrojenia i umundurowania.

Produkcja zaoferuje zawartość PvE (kooperacja przeciwko wrogom sterowanym przez komputer) oraz PvP (rywalizacja z innymi graczami). Tytuł ma stawiać na taktykę oraz równe traktowanie wszystkich graczy - nie musimy się obawiać, że trafią do niego rozwiązania typu pay-to-win (czyli możliwość kupowania za prawdziwe pieniądze przedmiotów oferujących przewagę w grze).

Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że będziemy prezentować Caliber w Europie po raz pierwszy, a dodatkowo na największej growej scenie – na gamescomie! Projektując grę upewniliśmy się, że odpowiada ona filozofii Wargamingu – jest free-to-win i jest uczciwa. Istotne jest również to, że nie jest to strzelanka wymagająca niesamowitego czasu reakcji. Tylko taktyka pozwoli wam wygrać w tym teatrze działań wojennych - stwierdził w komunikacie prasowym odpowiedzialny za projekt Alexander Zezyulin ze studia Wargaming.

Twórcy na razie nie podali platform docelowych ani daty premiery. Wiemy natomiast, że pierwsza okazja do zobaczenia omawianej produkcji w akcji (w Europie) nadarzy się już za kilka tygodni na targach gamescom 2019 w Kolonii (20-24 sierpnia). Dodatkowe informacje możecie zdobyć także odwiedzając stronę gry. Poniżej znajdziecie też kilka screenshotów.

Twórcy World of Tanks zapowiadają taktyczną strzelankę Caliber - ilustracja #2
Twórcy World of Tanks zapowiadają taktyczną strzelankę Caliber - ilustracja #3
Caliber. Źródło: materiały prasowe.
Caliber. Źródło: materiały prasowe.
  1. Caliber – strona oficjalna
  2. Wargaming - strona oficjalna