Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Syntropia (PC)
OkładkaSyntropia (PC)

Syntropia PC

Scamper

Syntropia to polska gra RPG osadzona w klimatach cyberpunkowego science fiction, w której kierujemy dziewczyną próbującą wydostać się ze zdewastowanej planety. Za produkcję odpowiada Gamedeath Studio.

RPG | TPP | cyberpunk | science fiction | skradanki | polskie | indie | przygodowe gry akcji | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Syntropia Premiera PC

anulowana

producent: Gamedeath Studio wydawca: Gamedeath Studio Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Syntropia

Elex

Gamedec

Deus Ex: Bunt Ludzkości

Syntropia jest pierwszą grą firmy Gamedeath Studio. W czasie zabawy gracz obejmuje kontrolę nad ściganą przez potężną organizację dziewczyną o imieniu Elly. Rozgrywka nawiązuje do klasycznych gier cRPG, bazując na dokonywaniu trudnych wyborów moralnych.

Fabuła

Syntropia została osadzona w dalekiej, postapokaliptycznej przyszłości. Ziemia została całkowicie skażona, a gdzieś na terenach dawnej Europy funkcjonuje jedyne miasto, które przetrwało koniec świata. Metropolia jest chroniona przez gigantyczną kopułę przed promieniotwórczymi i biologicznymi zanieczyszczeniami atmosfery będącymi skutkiem wojny.

W czasie rozgrywki gracz trafia do miejskich slumsów, wcielając się w postać Elly, którą ściga Quadra – organizacja odpowiedzialna za zamordowanie jej ojca. Jak się okazuje, przed śmiercią ojciec bez jej wiedzy sprzedał Elly do jednego z domów publicznych. Celem dziewczyny jest ucieczka ze zdewastowanej planety.

Mechanika

Syntropia stanowi połączenie cRPG ze skradanką. Gracz przemierza otwarty świat, walcząc z przeciwnikami oraz wykonując zadania zlecone przez postacie niezależne. Dodatkowo produkcja kładzie duży nacisk na wybory fabularne i moralne dylematy.

System walki opiera się na taktycznym planowaniu posunięć. Oznacza to, że każdy wykonany ruch musi być dokładnie przemyślany.

W grze nie ma żadnych punktów życia, tylko urazy i ich następstwa, np. dotkliwie zraniona postać nie będzie w stanie walczyć na tym samym poziomie, co zdrowa osoba. Ważne jest również dbanie o potrzeby Elly. W czasie rozgrywki należy zbiera surowce, które zagwarantują protagonistce przetrwanie.

Kwestie techniczne

Syntropia oferuje mroczą oprawę graficzną, utrzymaną w cyberpunkowej stylistyce. Całość ukazana jest w widoku izometrycznym.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.6 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Syntropia: 18+