Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4XONEPC
Okładka For Honor: Marching Fire (PS4)

For Honor: Marching Fire

Duży, płatny dodatek do sieciowej gry akcji For Honor, który wzbogaca tę produkcję o czwartą frakcję - chińską Wu Lin - i dwa tryby gry, a także poprawia oprawę graficzną. Za Marching Fire odpowiadają autorzy podstawowej wersji - francuska firma Ubisoft.

To jest dodatek do gry For Honor.

Akcji | TPP | średniowiecze | sieciowe | multiplayer | kooperacja | alternatywna historia | Chiny

Okładka For Honor: Marching Fire (PS4)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

data premiery gry:

16paź2018

PC PS4 XONE

For Honor: Marching Fire jest pierwszym płatnym rozszerzeniem do wydanej w 2017 roku sieciowej gry akcji For Honor. Produkcja wprowadza do gry zupełnie nową frakcję Wu Lin, inspirowaną Chinami i złożoną z kilku odmiennych bohaterów. Otrzymujemy też kilka nowych trybów gry i poprawki w oprawie graficznej. Za stworzenie tego rozszerzenia odpowiadają deweloperzy z firmy Ubisoft, którzy opracowali też podstawową wersję gry i konsekwentnie rozwijają swój tytuł od dnia premiery.

Mechanika

Największą nowością w For Honor: Marching Fire jest nowa frakcja Wu Lin. Należy do niej czterech wojowników o umiejętnościach i stylu walki inspirowanych dawnymi Chinami.

Shaolin, czyli Wei Chang, to waleczny mnich, który należy do klasy Hybrid. W walce wykorzystuje kostur oraz swoje atletyczne, wyćwiczone ciało. W jego stylu walki można dostrzec wyraźne naleciałości kung fu - przykładowo niektóre ciosy przypominają ataki małpy.

Tiandi (prawdziwe imię męskiej wersji to Shidou, zaś kobieta nazywa się Ying) jest obrońcą władców, wyposażonym w ciężki pancerz oraz zakrzywiony miecz dao. Pomimo zbroi Tiandi potrafi sprawnie unikać ciosów przeciwnika, a także wytrącać ich z równowagi kopnięciami lub uderzeniami dłoni.

Jaing Jun (Guan Yu) należy do klasy Heavy. Jest specjalistą od ataków strefowych i świetnie radzi sobie w starciach z kilkoma przeciwnikami na raz - głównie dzięki dużemu zasięgowi swojej broni (jest to rodzaj halabardy zwany guan dao). Dzięki specjalnej postawie - równowadze sifu - Jun potrafi też regenerować wytrzymałość szybciej od innych wojowników i sprawnie unikać ciosów, by wyprowadzać śmiertelnie groźne kontry.

Ostatnią nową wojowniczką jest Nuxia o imieniu Lin Yao. Jest to dość klasyczna przedstawicielka klasy Assassin - szybka, zwinna i śmiertelnie niebezpieczna w ofensywie. Jej charakterystyczną umiejętnością jest zakładanie pułapek na wrogów (może wykonywać finty, po których więzi broń przeciwnika w swoich shuang gou. Potrafi też sprawnie kontratakować zaraz po paradzie lub odbiciu ciosu.

Tryby gry

Dodatek For Honor: Marching Fire wprowadza dwa nowe tryby rozgrywki. Pierwszym jest Szturm - moduł PvP, w którym uczestniczymy w oblężeniu twierdzy (do dyspozycji graczy oddano aż trzy nowe mapy) i korzystamy ze sprzętu oblężniczego / służącego do obrony (np. tarana, kotłów ze smołą i balist). Drugi to zaś tzw. Nieskończony tryb PvE, który oferuje zawartość dla pojedynczego gracza lub dwóch osób grających w kooperacji (walczymy wówczas z przeciwnikami sterowanymi przez komputer).

Kwestie techniczne

Rozszerzenie For Honor: Marching Fire wprowadza kilka zmian w oprawie graficznej podstawowej wersji gry. Poprawiono tekstury i silnik odpowiadający za oświetlenie globalne. Zmieniono także sposób wyświetlania nieba oraz chmur i zmieniono porę dnia lub wystrój niektórych plansz.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Wymagania wiekowe For Honor: Marching Fire

18+

Wymagania sprzętowe For Honor: Marching Fire

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-550 3.2 GHz / AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 6970 lub lepsza
 • 40 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-2500K 3.3 GHz / AMD FX-6350 3.9 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 770 / 3 GB Radeon R9 280X lub lepsza
 • 40 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
For Honor otrzymało dodatek Marching Fire i duży patch 2.01.0
For Honor otrzymało dodatek Marching Fire i duży patch 2.01.0

wiadomość17 października 2018

Ukazało się rozszerzenie Marching Fire, wzbogacające For Honor o nową frakcję, dwa dodatkowe tryby rozgrywki i ulepszenia graficzne. Wiele z tych elementów udostępniono również w darmowej aktualizacji.

For Honor - zobacz ulepszenia grafiki na streamie z DLC Marching Fire
For Honor - zobacz ulepszenia grafiki na streamie z DLC Marching Fire

wiadomość13 października 2018

Firma Ubisoft zorganizowała stream promujący dodatek Marching Fire do gry For Honor. Dzięki temu dowiedzieliśmy się dużo m.in. na temat szykowanych ulepszeń graficznych, a te są imponujące.

For Honor - darmowe testy dodatku Marching Fire w przyszłym tygodniu
For Honor - darmowe testy dodatku Marching Fire w przyszłym tygodniu

wiadomość31 sierpnia 2018

Firma Ubisoft zapowiedziała bezpłatne testy dodatku Marching Fire do gry For Honor. W ich ramach od 6 września każdy będzie mógł sprawdzić zarówno nową zawartość tytułu, jak i samą grę, jeśli do tej pory nie miał ku temu okazji.

For Honor na PC do zdobycia za darmo; dodatek Marching Fire wprowadzi tryb Arcade
For Honor na PC do zdobycia za darmo; dodatek Marching Fire wprowadzi tryb Arcade

wiadomość21 sierpnia 2018

Firma Ubisoft po raz kolejny udostępni za darmo grę For Honor – tym razem na platformie Steam. Poza tym francuski wydawca podzielił się konkretami na temat trybu Arcade Mode, który trafi do rozszerzenia zatytułowanego Marching Fire.

For Honor za darmo na PC; w październiku otrzymamy nową frakcję
For Honor za darmo na PC; w październiku otrzymamy nową frakcję

wiadomość11 czerwca 2018

W ponad półtora roku od premiery For Honor otrzyma największą aktualizację w swojej historii, która doda nowy tryb gry oraz frakcję Chińczyków. Ubisoft ogłosił też, że do 18 czerwca gra w wydaniu Starter Edition jest dostępna do pobrania za darmo na PC.

PC
PS4
XONE