Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitch
Okładka Still There (PC)

Still There

Gra przygodowa typu point-and-click, opracowana przez niezależny zespół GhostShark. W Still There wcielamy się w astronautę pracującego na stacji kosmicznej Bento, który oprócz wykonywania codziennych obowiązków musi radzić sobie z trapiącymi go problemami.

Przygodowe | science fiction | point-and-click | kosmiczne | indie

Okładka Still There (PC)

data premiery gry:

lis2019

PC Switch

Still There to gra przygodowa typu point-and-click. Produkcja została opracowana przez niezależne studio GhostShark, a jej wydaniem zajęła się firma Iceberg Interactive, mająca w swoim portfolio takie produkcje, jak Endless Space, Starpoint Gemini czy Conarium.

Fabuła

Akcja gry Still There toczy się na ulokowanej w sektorze D42-W81 stacji kosmicznej Bento. Obiekt ten pełni funkcję swoistej „latarni” wskazującej drogę statkom przemierzającym przestrzeń międzygwiezdną. W grze wcielamy się w pracującego tam astronautę imieniem Karl, którego tajemniczą przeszłość poznajemy w trakcie zabawy. Protagonista musi nie tylko radzić sobie z technicznymi wyzwaniami, lecz także stawić czoła własnym problemom, na czele z dręczącym go gniewem i depresją. Bohater nie jest przy tym sam, gdyż towarzyszy mu Sztuczna Inteligencja znana jako Gorky.

Mechanika

W grze Still There akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Oprócz codziennych obowiązków związanych z obsługą stacji i dokonywaniem koniecznych napraw, od czasu do czasu Karl musi stawiać czoła nagłym problemom. Wszystko to wymaga od niego rozwiązywania zróżnicowanych zagadek; mowa zarówno o łamigłówkach polegających na obsłudze zainstalowanej na stacji aparatury, jak i o takich, w których bohater musi szukać określonych przedmiotów oraz wykorzystywać je w konkretne sposoby. Poza tym ważną rolę pełni prowadzenie rozmów z wyżej wspomnianą SI, a także wsłuchiwanie się w transmisje radiowe i w razie potrzeby – udzielanie pomocy okrętom przelatującym nieopodal.

Kwestie techniczne

Still There posiada szczegółową grafikę wykonaną w technice cel-shading.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Still There

12+

PC
Switch