Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitch
Okładka Still There (Switch)

Still There

Gra przygodowa typu point-and-click, opracowana przez niezależny zespół GhostShark. W Still There wcielamy się w astronautę pracującego na stacji kosmicznej Bento, który oprócz wykonywania codziennych obowiązków musi radzić sobie z trapiącymi go problemami.

Przygodowe | science fiction | point-and-click | indie

Okładka Still There (Switch)

data premiery gry:

20lis2019

PC Switch

Still There to gra przygodowa typu point-and-click. Produkcja została opracowana przez niezależne studio GhostShark, a jej wydaniem zajęła się firma Iceberg Interactive, mająca w swoim portfolio takie produkcje, jak Endless Space, Starpoint Gemini czy Conarium.

Fabuła

Akcja gry Still There toczy się na ulokowanej w sektorze D42-W81 stacji kosmicznej Bento. Obiekt ten pełni funkcję swoistej „latarni” wskazującej drogę statkom przemierzającym przestrzeń międzygwiezdną. W grze wcielamy się w pracującego tam astronautę imieniem Karl, którego tajemniczą przeszłość poznajemy w trakcie zabawy. Protagonista musi nie tylko radzić sobie z technicznymi wyzwaniami, lecz także stawić czoła własnym problemom, na czele z dręczącym go gniewem i depresją. Bohater nie jest przy tym sam, gdyż towarzyszy mu Sztuczna Inteligencja znana jako Gorky.

Mechanika

W grze Still There akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Oprócz codziennych obowiązków związanych z obsługą stacji i dokonywaniem koniecznych napraw, od czasu do czasu Karl musi stawiać czoła nagłym problemom. Wszystko to wymaga od niego rozwiązywania zróżnicowanych zagadek; mowa zarówno o łamigłówkach polegających na obsłudze zainstalowanej na stacji aparatury, jak i o takich, w których bohater musi szukać określonych przedmiotów oraz wykorzystywać je w konkretne sposoby. Poza tym ważną rolę pełni prowadzenie rozmów z wyżej wspomnianą SI, a także wsłuchiwanie się w transmisje radiowe i w razie potrzeby – udzielanie pomocy okrętom przelatującym nieopodal.

Kwestie techniczne

Still There posiada szczegółową grafikę wykonaną w technice cel-shading.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Still There

Klasyfikacja PEGI Still There

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Still There

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-4690K 3.5 GHz / AMD FX-9370 4.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 960 / Radeon R7 370 lub lepsza, 512 MB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-4160 3.6 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki Intel HD 530 lub lepsza, 512 MB HDD, Windows 7 64-bit

PC
Switch