Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSSwitchPS4XONEAND
Okładka The Blind Prophet (PC)

The Blind Prophet

Mroczna przygodówka typu point-and-click w komiksowej stylistyce. W The Blind Prophet wcielamy się w Bartholomeusa – jednego z dwunastu apostołów próbujących utrzymać równowagę między dobrem i złem.

Przygodowe | point-and-click | 2D | crowdfunding | indie | urban fantasy

Okładka The Blind Prophet (PC)

producent: Ars Goetia

wydawca: Ars Goetia

Strona oficjalna

data premiery gry:

5lut2020

PC

The Blind Prophet jest przygodówką typu point-and-click, opracowaną przez niezależne studio Ars Goetia. Produkcja powstała dzięki udanej zbiórce crowdfundingowej w serwisie Kickstarter, a źródłem inspiracji dla jej twórców była nie tylko klasyka gatunku, na czele z seriami Broken Sword i Blade Runner, lecz także kultowe komiksy pokroju Sin City czy Hellboya.

Fabuła

W The Blind Prophet trafiamy do miasta Rotbork, które pogrąża się w zepsuciu, coraz bardziej ulegając demonicznym wpływom. Głównym bohaterem gry jest Bartholomeus – jeden z dwunastu Apostołów, czyli boskich żołnierzy, którzy od ponad dwóch tysięcy lat starają się przywrócić równowagę pomiędzy dobrem i złem, pojawiając się zarówno na Ziemi, jak i w Piekle, Czyśćcu oraz Niebie. Fabuła ma nieliniową konstrukcję, a to jak potoczą się losy protagonisty oraz Rotborku zależy od decyzji podejmowanych przez gracza.

Mechanika

W trakcie rozgrywki w The Blind Prophet przemierzamy skąpane w mroku miasto składające się z dziewięćdziesięciu dziewięciu plansz, prowadzimy rozmowy z postaciami neutralnymi oraz dokonujemy niejednoznacznych moralnie wyborów rzutujących na dalszy przebieg opowieści. Poza tym na rozwiązanie czeka tu szereg zagadek wymagających zdobywania określonych przedmiotów i używania ich na rozmaite sposoby lub uważnego przeczesywania lokacji w poszukiwaniu przydatnych wskazówek. Produkcja posiada prosty i intuicyjny w obsłudze interfejs użytkownika.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarową grafikę gry The Blind Prophet wykonano w technice cel-shading. Fabuła jest przekazywana głównie poprzez przerywniki filmowe składające się ze statycznych scen zrealizowanych w komiksowej stylistyce. Zabawa toczy się przy akompaniamencie klimatycznego, ponurego soundtracku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do The Blind Prophet

Wymagania wiekowe The Blind Prophet

18+

Wymagania sprzętowe The Blind Prophet

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Dual Core 2.8 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 280 / Radeon HD 6670 lub lepsza, 1.5 GB HDD, Windows 7/8/10
  • Zalecane: Quad Core, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560 / Radeon R7 260 lub lepsza, 1.5 GB HDD, Windows 7/8/10
PC
Switch
PS4
XONE
iOS
AND