Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4SwitchANDiOS
Okładka Dead Synchronicity: Tomorrow Comes Today (PC)

Dead Synchronicity: Tomorrow Comes Today

Tradycyjna przygodówka z interfejsem point-and-click, stanowiąca debiutancką produkcję studia Fictiorama.

Przygodowe | point-and-click | postapokalipsa | 2D | dystopia | crowdfunding

Okładka Dead Synchronicity: Tomorrow Comes Today (PC)

data premiery gry:

10kwi2015

PC

19sie2015

iOS

19sty2016

AND

4paź2016

PS4

21lis2017

Switch

Dead Synchronicity: Tomorrow Comes Today to tradycyjna przygodówka z interfejsem point-n-click. Jest to debiutancka produkcja studia Fictiorama i wydała ją specjalizująca się w tym gatunku firma Daedalic.

Akcja toczy się w niedalekiej przyszłości, w ponurym świecie. Gra opowiada historię Michaela - mężczyzny pozbawionego przeszłości. Aby odzyskać własną tożsamość, musi odkryć prawdę o dwóch wydarzeniach, które doprowadziły cywilizację ludzką na skraj zagłady. Pierwszą z nich była tzw. Wielka Fala, czyli seria wielkich katastrof naturalnych, następujących jedna po drugiej, aż obróciły większość świata w ruinę. Drugim był wybuch tajemniczej epidemii, która wyposaża zarażonych w nadludzkie moce psioniczne, ale jednocześnie po pewnym czasie rozkłada ich ciała na kawałki, aż w końcu umierają, przeobrażając się w kałużę krwi. Co gorsza, wszystko wskazuje na to, że powoli zbliża się trzecie wydarzenie, które doprowadzi do końca samego czasu, tym samym sprowadzając ostateczną apokalipsę na naszą rzeczywistość i tylko Michael może je powstrzymać.

Dead Synchronicity: Tomorrow Comes Today jest klasyczną przygodówką, więc podczas zabawy zajmujemy się głównie eksplorowaniem lokacji, prowadzeniem rozmów z napotkanymi postaciami, gromadzeniem przedmiotów oraz rozwiązywaniem zagadek. Poziom trudności łamigłówek jest wysoki, ale wszystkie one są logiczne i ściśle powiązane ze scenariuszem. Jednocześnie autorzy zapewnili graczom sporą swobodę zwiedzania świata, który wypełniony został ciekawymi interaktywnymi elementami, niekoniecznie związanymi z głównym wątkiem fabularnym.

Zaprezentowana przez twórców wizja przyszłości jest ponura, pełna brutalnych śmierci, obozów koncentracyjnych dla zarażonych oraz bezwzględnych ludzi, u których nadchodząca apokalipsa wyciągnęła na wierzch najgorsze instynkty. Współgra z tym oprawa graficzna, wykonana w stylu znanym z wielu komiksów dla dorosłych czytelników - postacie mają ostre geometryczne kształty i jednocześnie są bardzo ekspresywne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 93 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,7 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do Dead Synchronicity: Tomorrow Comes Today

Klasyfikacja PEGI Dead Synchronicity: Tomorrow Comes Today

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dead Synchronicity: Tomorrow Comes Today

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 2.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 610/1 GB Radeon HD 4650 lub lepsza, 4500 MB HDD, Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8
Minimalne: Dual Core 2 GHz, 2 GB RAM, , karta grafiki 512 MB GeForce 8600 GS/Radeon HD 3470 lub lepsza, 4500 MB HDD, Windows XP

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (6-12 lipca 2015 r.)
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (6-12 lipca 2015 r.)

wiadomość13 lipca 2015

Miniony tydzień na polskim rynku gier należał do w miarę spokojnych. Świeże wieści napływały głównie za strony rodzimych dystrybutorów, którzy zapowiedzieli wydanie kilku obiecujących produkcji.

PC
PS4
iOS
AND
Switch