Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PCSwitchXONEiOSAND
Okładka Yesterday Origins (PS4)

Yesterday Origins

Klasyczna przygodówka point-and-click, będąca kontynuacją wydanej w 2012 roku gry Yesterday, opracowaną przez twórców pierwowzoru z hiszpańskiego Pendulo Studios.

Przygodowe | point-and-click | thriller

Okładka Yesterday Origins (PS4)

data premiery gry:

10lis2016

PC PS4 XONE

19paź2017

iOS AND

31maj2018

Switch

Yesterday Origins to wydana na platformie PC, PS4 itd. przygodówka będąca kontynuacją Yesterday z 2012 roku. Opracowali ją autorzy pierwowzoru, czyli ludzie ze studia Pendulo, znanego także m.in. z gry The Next Big Thing oraz serii Runaway.

Fabuła

Tytuł opowiada o dalszych losach bohatera poprzedniej części – Johna Yesterdaya. Mężczyzna ma specyficzną właściwość - jest nieśmiertelny. Po każdym zgonie się odradza, ale niestety, nie pamięta wówczas niczego ze swego poprzedniego życia. Fabuła toczy się dwutorowo i pozwala prześledzić wydarzenia mające miejsce zarówno współcześnie, jak i w czasach hiszpańskiej inkwizycji. Wątek z przeszłości przybliża początki historii głównego bohatera i jego związku z tzw. Zakonem Ciała.

W grze pokierujemy nie tylko Johnem Yesterdayem, ale i jego dziewczyną Pauline, która w poprzedniej części nie była grywalną postacią.

Mechanika

Pod względem mechanizmów rozgrywki Yesterday Origins stanowi bezpośrednią kontynuację rozwiązań z poprzedniej gry. Otrzymujemy zatem klasyczną przygodówkę point-n-click, w której zajmujemy się głównie eksplorowaniem lokacji, prowadzeniem rozmów z postaciami niezależnymi, gromadzeniem przedmiotów oraz rozwiązywaniem łamigłówek. Dla mniej doświadczonych graczy przygotowano pomocny system podpowiedzi.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną Yesterday Origins na PC, PS4 itd. zrealizowano w typowym dla studia Pendulo kreskówkowym stylu. Stanowi ona połączenie dwuwymiarowych ręcznie rysowanych teł z w pełni trójwymiarowymi modelami postaci i obiektów interaktywnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,2 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,3 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129,90 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania sprzętowe Yesterday Origins

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Quad Core 2.2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 9600 GT/Radeon HD 3600 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8

Wrażenia z Yesterday Origins – krwiożercze wieprze i satanistyczna intryga
Wrażenia z Yesterday Origins – krwiożercze wieprze i satanistyczna intryga

Przed premierą 17 sierpnia 2016, 13:30

W Yesterday Origins wprowadzono spore ulepszenia technologiczne w porównaniu z poprzednimi grami Pendulo – postacie i interaktywne obiekty są teraz w pełni trójwymiarowe, na szczęście całkiem dobrze komponują się z ręcznie rysowanymi tłami. Natomiast sama stylistyka pozostała w zasadzie bez zmian. Autorzy nadal operują ową charakterystyczną dla siebie kreską, co wcale nie przeszkodziło im w stworzeniu ponurych lochów – ich niezbyt sympatyczną funkcję podkreślają satanistyczne symbole, narzędzia tortur i mało przyjemne odgłosy. Atmosferka jest odpowiednia do powagi sytuacji, tym bardziej że aby uratować własny tyłek, musimy zadać ból nie tylko sobie. Mimo to poczucie humoru nie opuściło zespołu Pendulo – w wypowiedziach bohaterów i komentarzach narratora nie brakuje ironii i sarkazmu.

PC
PS4
XONE
iOS
AND
Switch