Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitchANDXONEiOSPS4
Okładka Yesterday Origins (PC)
OkładkaYesterday Origins (PC)

Yesterday Origins

Klasyczna przygodówka point-and-click, będąca kontynuacją wydanej w 2012 roku gry Yesterday, opracowaną przez twórców pierwowzoru z hiszpańskiego Pendulo Studios.

Przygodowe | point-and-click | thriller

Yesterday Origins Premiera

10lis2016

PC PS4 XONE

19paź2017

AND iOS

31maj2018

Switch

Gry podobne do Yesterday Origins

Sherlock Holmes: Przebudzenie

Memento Mori

Lost Horizon 2

Yesterday Origins to wydana na platformie PC, PS4 itd. przygodówka będąca kontynuacją Yesterday z 2012 roku. Opracowali ją autorzy pierwowzoru, czyli ludzie ze studia Pendulo, znanego także m.in. z gry The Next Big Thing oraz serii Runaway.

Fabuła

Tytuł opowiada o dalszych losach bohatera poprzedniej części – Johna Yesterdaya. Mężczyzna ma specyficzną właściwość - jest nieśmiertelny. Po każdym zgonie się odradza, ale niestety, nie pamięta wówczas niczego ze swego poprzedniego życia. Fabuła toczy się dwutorowo i pozwala prześledzić wydarzenia mające miejsce zarówno współcześnie, jak i w czasach hiszpańskiej inkwizycji. Wątek z przeszłości przybliża początki historii głównego bohatera i jego związku z tzw. Zakonem Ciała.

W grze pokierujemy nie tylko Johnem Yesterdayem, ale i jego dziewczyną Pauline, która w poprzedniej części nie była grywalną postacią.

Mechanika

Pod względem mechanizmów rozgrywki Yesterday Origins stanowi bezpośrednią kontynuację rozwiązań z poprzedniej gry. Otrzymujemy zatem klasyczną przygodówkę point-n-click, w której zajmujemy się głównie eksplorowaniem lokacji, prowadzeniem rozmów z postaciami niezależnymi, gromadzeniem przedmiotów oraz rozwiązywaniem łamigłówek. Dla mniej doświadczonych graczy przygotowano pomocny system podpowiedzi.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną Yesterday Origins na PC, PS4 itd. zrealizowano w typowym dla studia Pendulo kreskówkowym stylu. Stanowi ona połączenie dwuwymiarowych ręcznie rysowanych teł z w pełni trójwymiarowymi modelami postaci i obiektów interaktywnych.

Ostatnia modyfikacja 22 sierpnia 2016

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,3 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Yesterday Origins cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Yesterday Origins

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Yesterday Origins Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Quad Core 2.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 9600 GT/Radeon HD 3600 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
PS4
XONE
iOS
AND
Switch