Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOS
Okładka Lost Horizon 2 (PC)
OkładkaLost Horizon 2 (PC)

Lost Horizon 2

Kontynuacja dobrze przyjętej przygodówki autorstwa studia Animation Arts, znanego głównie za sprawą serii Secret Files. Akcja gry osadzona została w 1956 roku, czyli 20 lat po wydarzeniach ukazanych w pierwowzorze.

Przygodowe | point-and-click

Lost Horizon 2 Premiera

28sie2015

PC

27mar2018

iOS

Gry podobne do Lost Horizon 2

Fahrenheit

Brassheart

Yesterday Origins

Lost Horizon 2 to przygodówka będąca kontynuacją popularnej gry z 2010 roku. Część drugą opracowało studio Animation Arts, czyli ten sam zespół, który wyprodukował pierwowzór oraz serię Secret Files.

Akcja osadzona została w roku 1956 roku, czyli dwadzieścia lat po wydarzeniach z pierwszej części. Głównym bohaterem opowieści ponownie jest Fenton Paddock, który wrócił do służby w brytyjskiej armii po ucieczce z Hongkongu. Podczas pobytu w Afryce otrzymuje on od dowództwa tajny rozkaz i od tego wydarzenia rozpoczyna się nowa wielka przygoda.

Rozgrywka przypomina typowe przygodówki i polega głównie na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, zbieraniu przedmiotów oraz rozwiązywaniu zagadek. Pojawiają się również krótkie fragmenty zręcznościowe, takie jak pościgi czy sekcje skradankowe, podczas których Fenton Paddock musi niepostrzeżenie przemykać za plecami strażników. Jednocześnie tego typu sceny pełnią jedynie rolę sympatycznego przerywnika pomiędzy kolejnymi wyzwaniami logicznymi.

Pierwsze Lost Horizon oferowało atrakcyjne ręcznie malowane tła, po których przechadzały się trójwymiarowe postacie. Natomiast w kontynuacji wszystkie elementy oprawy graficznej, wliczając w to całe otoczenie, wykonane zostały w pełnym 3D. Jednocześnie twórcy pozostali wierni klimatowi pierwowzoru, dlatego nie silili się na fotorealizm i zamiast tego postawili na kolorowe oraz lekko stylizowane lokacje. W porównaniu z pierwowzorem duże zmiany wprowadzono również w systemie sterowania. Porzucono interfejs point-n-click, zastępując go bezpośrednią kontrolą nad bohaterem niczym w strzelankach TPP.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9,4 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Lost Horizon 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Lost Horizon 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-650 3.2 GHz/AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 Ti/Radeon HD 7870 lub lepsza
  • 6 GB HDD
  • Windows Vista/7/8/10
PC
iOS