Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2015, 14:32

autor: Adrian Werner

Yesterday Origins to nowa przygodówka twórców serii Runaway

Autorzy serii Runaway, czyli ludzie ze studia Pendulo, zapowiedzieli grę Yesterday Origins, będącą kontynuacją przygodówki Yesterday z 2012 roku.

Jedyna wypuszczona do tej pory grafika z gry. - Yesterday Origins - ujawniono nową przygodówkę autorów serii Runaway - wiadomość - 2015-05-23
Jedyna wypuszczona do tej pory grafika z gry.

Znane m.in. z gry The Next Big Thing oraz serii Runaway studio Pendulo wreszcie zapowiedziało swój kolejny projekt. Okazała się nim produkcja zatytułowana Yesterday Origins, zgodnie z nazwą będąca kontynuacją przygodówki Yesterday z 2012 roku. Gra ukaże się w przyszłym roku na pecety, konsole Xbox One i PlayStation 4 oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Autorzy obiecują, że każda wersja zostanie odpowiednio dopasowana do specyfiki sterowania oraz mocy obliczeniowej poszczególnych platform.

Na razie informacje na temat gry są dosyć skromne. Wiemy, że kampania opowie o dalszych losach znanego z poprzedniej części bohatera imieniem John Yesterday. Fabuła będzie opowiadana dwutorowo i pozwoli nam prześledzić wydarzenia mające miejsce zarówno współcześnie, jak i w czasach Hiszpańskiej Inkwizycji.

Po względem mechanizmów rozgrywki Yesterday Origins będzie kontynuowało rozwiązania ze swojego poprzednika. Otrzymamy zatem klasyczną przygodówkę point-n-click, w której zajmiemy się głównie eksplorowaniem lokacji, prowadzeniem rozmów z postaciami niezależnymi, gromadzeniem przedmiotów oraz rozwiazywaniem łamigłówek. Dla mniej doświadczonych graczy szykowany jest pomocny system podpowiedzi.

Yesterday Origins nie skopiuje jednak wszystkich elementów z poprzednich gier studia. Będzie to bowiem pierwsza gra w dorobku Pendulo, która wykonana zostanie w pełnym trójwymiarze. Do tej pory autorzy stawiali na dwuwymiarowe tła, ale zapewniają, że przejście na lokacje 3D nie odbędzie się kosztem ich urody i wszystkie utrzymane będą w kreskówkowym stylu.

  1. Pendulo Studios – strona oficjalna

Yesterday Origins - ujawniono nową przygodówkę autorów serii Runaway - ilustracja #2

Zapowiedź gry cieszy nas, gdyż o Pendulo Studios od dłuższego czasu było bardzo cicho. Zespół zyskał sobie wielu fanów dzięki temu, że tworzył dobre przygodówki w czasach, gdy większość deweloperów porzuciła ten gatunek, ale w ostatnich latach nie radził sobie zbyt dobrze.

Najnowsza gra studia, czyli Yesterday, ukazała się w 2012 roku. Twórcy próbowali potem zebrać pieniądze na opracowanie projektu Day One, ale akcja crowdfundingowa zakończyła się porażką i zespół przez ostatnich kilka lat zajmował się jedynie konwertowaniem swojego dorobku na urządzenia mobilne.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Yesterday Origins

Yesterday Origins