Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2015, 13:25

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Dark Future: Blood Red States – adaptację postapokaliptycznej planszówki firmy Games Workshop

Znane z serii Chainsaw Warrior studio Auroch Digital zapowiedziało turową strategię Dark Future: Blood Red State, czyli adaptację postapokaliptycznej planszówki firmy Games Workshop.

Ostatnimi czasy firma Games Workshop lekką ręką udziela licencji na produkcję gier opartych na jej markach. Większość deweloperów rzuca się na Warhammera i Warhammera 40,000, ale coraz częściej studia sięgają także po mniej znane marki. Najnowszym przykładem tego trendu jest zespół Auroch Digital, który zapowiedział, że pracuje nad turową strategią Dark Future: Blood Red States, czyli adaptacją planszówki Dark Future z 1988 roku. Produkcja zmierza wyłącznie na pecety, a jej premiera ma nastąpić zimą bieżącego roku.

Akcja gry toczyć się będzie w niedalekiej, postapokaliptycznej przyszłości. W wyniku globalnego kataklizmu cywilizacja ludzka ulega prawie całkowitemu zniszczeniu, a to co zaczęło wyrastać na jej gruzach przypomina czasy Dzikiego Zachodu. Co gorsza, prawa fizyki uległy zakłóceniu. Gracze wcielają się członków oddziałów znanych jako Sanctioned Ops, które patrolują rozpadające się drogi i autostrady, polując na renegatów żyjących poza prawem.

Zapowiedziano Dark Future: Blood Red States – adaptację postapokaliptycznej planszówki firmy Games Workshop - ilustracja #1

Podczas zabawy weźmiemy udział w głównie w pościgach samochodowych za pojazdami kierowanymi przez członków różnorodnych gangów. Auta będą dysponowały solidnym opancerzeniem oraz uzbrojeniem i otrzymamy szerokie możliwości modyfikacji każdego modelu. Rozgrywka toczyć się ma w systemie turowym. Obie strony będą wydawały rozkazy jednocześnie, a następnie biernie obserwowały, jak ich polecenia są realizowane podczas kilku sekund akcji ukazywanej w czasie rzeczywistym. Takie rozwiązanie sprawi, że aby odnieść sukces konieczne będzie przewidywanie ruchów przeciwnika, a nie jedynie reagowanie na nie.

Dark Future: Blood Red States zaoferuje obszerną kampanię fabularną oraz rozgrywki multiplayer. Niestety, na razie nie wiemy nic na temat tego, jak wyglądać będzie tryb wieloosobowy.

Warto na koniec dodać, że projekt znajduje się dobrych rękach. Studio Auroch Digital wcześniej opracowało bowiem gry Chainsaw Warrior oraz Chainsaw Warrior: Lords of the Night, czyli ciepło przyjęte pecetowe i mobilne adaptacje innego planszówkowego klasyka firmy Games Workshop.

  1. strona studia Auroch Digital
  2. oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dark Future: Blood Red States

Dark Future: Blood Red States